Iga Świątek wspiera Ukrainę. "Jestem przeciwna tej wojnie i cierpieniu niewinnych"

"Mam tylko 20 lat i niewielkie doświadczenie życiowe, więc nie zamierzam udawać, że wiem, jak pomagać w obliczu wojny" - napisała Iga Świątek, po raz kolejny okazując wsparcie Ukrainie, znajdującej się pod rosyjską inwazją.

Więcej o aktualnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Przed rozpoczęciem turnieju w Indian Wells Iga Świątek zdecydowała się opublikować w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym odniosła się do inwazji Rosji na Ukrainę. "Jestem przeciwna tej wojnie i cierpieniu niewinnych ludzi. Chcę pokazać, choćby symbolicznie, moją solidarność z Ukrainą, więc w Indian Wells zamierzam grać ze wstążką w kolorach flagi Ukrainy. Jeśli inni gracze czują potrzebę wsparcia Ukrainy tym symbolicznym gestem, przygotujemy więcej takich wstążek i rozdamy innym" – zadeklarowała tenisistka.

Zobacz wideo

Iga Świątek solidaryzuje się z Ukrainą. "Razem jesteśmy silniejsi"

"Mam dopiero 20 lat i małe doświadczenie życiowe, więc nie będę udawać, że dokładnie wiem, jak pomagać w obliczu wojny. Ufam odpowiednim instytucjom i mojemu zespołowi" - przyznała, zachęcając do wsparcia organizacji pomocowych. 

"Podziwiam odwagę Ukraińców i jestem dumna z Polaków, którzy pomagają na ogromną skalę, otwierając swoje domy dla Ukraińców, organizując zbiórki, niosąc pomoc na granicy. Widzę, że pomoc to po prostu nasz odruch serca" - zaznaczyła, wyrażając uznanie dla rodaków, niosących pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wyraziła także solidarność z ukraińskimi tenisistami i tenisistkami. "Widziałam, że mecze, które zagrali od wybuchu wojny, były dla nich bardzo trudne i jednocześnie bardzo ważne. Ja też myślę, że to ważne, aby robić swoją pracę, aby grać mecze. Kiedy gramy i kiedy wygrywamy, nasz głos jest słyszany. To wtedy rozmawiamy z mediami z całego świata. To, co mówimy, jest ważne dla naszych kibiców, a to ogromny przywilej i odpowiedzialność" - podkreśliła.

"Nie bądźmy obojętni, bądźmy solidarni z Ukrainą i dobrzy dla siebie nawzajem, bo to razem jesteśmy silniejsi" - zaapelowała na koniec.

Więcej o: