Jak wyczyścić przypalone żelazko? Niezawodny sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz pieniądze

Przypalone żelazko to niemały kłopot. Może zabrudzić ubranie i nie wygląda estetycznie. Zamiast kupować nowy sprzęt, warto dowiedzieć się jak wyczyścić przypalone żelazko. Prezentujemy najprostsze i najbardziej skuteczne sposoby. Usuwają brud w mig!

Zdarza się, że żelazko się przypali. Możemy zapomnieć je wyłączyć, lub też zetknąć je z niewłaściwym tworzywem, lub tkaniną. Wówczas pojawia się na nim brud, który ciężko usunąć. Doczyszczenie takiego sprzętu jest możliwe i wcale nie wymaga specjalnych środków chemicznych. Możesz usunąć tego rodzaju zabrudzenie za pomocą produktów, które z łatwością znajdziesz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Pierwszy sposób na delikatne zabrudzenia

Jeśli przypalenie żelazka nie jest duże, możesz z łatwością skorzystać z produktu, który jest w twojej lodówce. Cytryna - a dokładniej jej sok ma właściwości, które pomagają usunąć brud. Namocz ściereczkę w soku z cytryny i przyłóż do przypalonej stopki żelazka. Nie może być ona gorąca, ale dobrze aby była lekko ciepła. Przypalenie powinno szybko "puścić". 

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel To koniec małżeństwa Kasi Cichopek. Rozstali się z Marcinem Hakielem

Dobrze znany produkt doczyści przypalone żelazko. Znajdziesz go w kuchni

Soda oczyszczona wiele razy ratowała już sytuację, w przypadku wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Tym razem również może okazać się skuteczna, a co najważniejsze, nie zniszczy powłoki żelazka. Do miski wsyp dwie łyżeczki sody i jedną łyżeczkę wody destylowanej. Mieszaj składniki do powstania pasty, a następnie nanieś ją na przypaloną powierzchnię. Pozostaw miksturę na 15 minut, po czym usuń jej pozostałości mokrą szmatką. Kolejno, wytrzyj stopę żelazka do sucha. 

;Young,Stylish,Woman,Walking,In,City,In,Pink,Coat,,Listening/kurtka damska przejściowa Te lekkie kurtki przejściowe damskie będziemy nosić wiosną!

Kolejny produkt z kuchni, który może pomóc wyczyścić przypalone żelazko

Ostatni sposób na doczyszczenie żelazka domowymi sposobami to ocet. Ten produkt jest skuteczny, ale należy uważać, aby nie pozostał na stopie żelazka po skończeniu czyszczenia. Nasącz ściereczkę uniwersalnym octem i przetrzyj stopkę żelazka. Co ciekawe, wszystkie trzy produkty możesz zmieszać ze sobą, aby uzyskać skuteczną papkę czyszczącą, która sprawdzi się w przypadku wielu zabrudzeń.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: