Tylko 1,58 zł. Tyle potrzebujesz, aby twoja pralka była czysta i pachnąca

Dbanie o czystość pralki jest równie istotną czynnością jak każdego innego urządzenia w domu. Osadzający się kamień czy nierozpuszczone detergenty mogą powodować nie tylko nieprzyjemny zapach wydobywający się z wnętrza bębna, ale także awarię pralki. Zdradzamy prosty sposób, jak temu zapobiec.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Czyszczenie pralki nie musi być żmudnym i pracochłonnym zadaniem, ani kosztować majątku. Te domowe sposoby doskonale sprawdzą się jako środek do czyszczenia pralki, a kosztują grosze. Warto pamiętać, że ich efekty można zauważyć po regularnym stosowaniu. 

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Prosty sposób, który nie wymaga żadnego szorowania 

Jest to jedna z najtańszych, a zarazem najskuteczniejszych metod na czystą pralkę. Wystarczą do niej jedynie tabletki do zmywarki. Nawet jeśli nie posiadamy w domu tego urządzenia, to nie będzie wiązało się to dla nas z dużymi kosztami, gdyż 10 kapsułek można zakupić już od ok. 8 zł. Do jednorazowego wyczyszczenia pralki będziemy potrzebowali natomiast tylko dwóch. Wystarczy wrzucić tabletki do pustego bębna i ustawić program z minimalną temperaturą 60 stopni. Warto, aby był to dłuższy program nawet 2-godzinny, aby dokładnie pozbyć się zanieczyszczeń z pralki. 

O czystość pralki warto dbać codziennie 

Nawet najskuteczniejsze środki mogą nie pomóc, jeśli nie dbamy regularnie o czystość pralki. Wykonanie tych prostych czynności przynajmniej raz na dwa tygodnie nie zajmie wiele czasu, a wydłuży żywotność naszego urządzenia: 

  • wyczyszczenie filtra pralki,
  • wyczyszczenia uszczelki w pralce, 
  • wyczyszczenia szuflady na środki czystości do prania, 
  • wyczyszczenie komory, w której znajduje się szuflada na środki. 

Inne domowe sposoby na czyszczenie pralki. Są równie skuteczne jak tabletki do zmywarki 

Oczywiście tabletki do zmywarki to nie jedyny sposób na czystą pralkę. Możemy wykorzystać również: 

  • sodę oczyszczoną — pół opakowania sody oczyszczonej wsypujemy do pojemnika w miejscu na proszek i ustawiamy pranie na 90 stopni, 
  • kwasek cytrynowy — taką samą metodę możemy wykorzystać zastępując sodę kwaskiem cytrynowym. Potrzebujemy go jedynie 1/3 szklanki. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: