To najgorszy wiek na ślub dla kobiet. Większość z tych małżeństw kończy się rozwodem

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na szczęśliwe małżeństwo. Jedni pobierają się po kilku miesiącach znajomości i są szczęśliwi ze sobą do końca życia, a inni decydują się ślub po latach wspólnego życia i krótko po uroczystości decydują się na rozwód. Statystyki oraz badanie USC pokazują jednak, że związki małżeńskie zawierane w pewnym wieku, znacznie częściej kończą się rozwodem.

Więcej o związkach przeczytasz na Gazeta.pl 

Zobacz wideo Najtrudniejsze rozwody polskich gwiazd

Podobnie jak nie ma jednej recepty na trwały związek, nie istnieje także idealny wiek na zawarcie małżeństwa, który by gwarantował bajkowe "żyli długo i szczęśliwie". Jednak dostępne statystyki pozwalają w pewien sposób nakreślić, w jakim wieku lepiej nie planować swojego ślubu, by nie mierzyć się ze statystyczną wizją szybkiego rozwodu. Jaki zatem wiek uważany jest za ten najgorszy do wstąpienia w związek małżeński.

Małżeństwa zawarte w tym wieku najczęściej kończą się rozwodem. Czy istnieje wiek idealny na sakramentalne "tak"?

United State Census przeprowadziło badanie, które wykazało coś, co zapewne wielu osobom podpowiada intuicja. Okazuje się, że kobiety, które wychodzą za mąż przed ukończeniem 26. roku życia rozwodzą się częściej niż panny młode, które później stanęły na ślubnym kobiercu. Jednak większe ryzyko rozwodu spoczywa nie tylko na młodych kobietach, gdyż USC podaje także, że dojrzałe panie biorące ślub po 45. roku życia, również bardziej narażone na problemy w związku i rozwód. 

Natomiast według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Utah, najlepszym wiekiem na ślub jest okres między 28 a 32 rokiem życia. Podobno jest to wiek, w którym większość osób ma już sprecyzowane życiowe cele i pragnie stabilizacji. Nicholas Wolfinger, socjolog z Uniwersytetu w Utah, podkreśla również, że nie bez znaczenia pozostaje kwestia stabilizacji finansowej osób w tym wieku.

W jakim wieku najczęściej wychodzą za mąż Polki?

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że Polki zazwyczaj decydują się na ślub w wieku około 27 lat, natomiast Polacy w wieku 29 lat. Co ciekawe, wyniki te od ponad 20 lat utrzymują się na podobnym poziomie.  

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: