Brzydki zapach w lodówce? Pozbądź się go raz na zawsze. Wykorzystaj do tego produkty dostępne w kuchni

Aromatyczne potrawy, choć z pewnością pyszne, to nie zawsze chcemy czuć ich zapach w całej lodówce, ani tym bardziej w innych potrawach, które nim przesiąkły. Są jednak sposoby, aby tego uniknąć. Większość z nas ma je w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Z tymi owocami prawie każdy ma problem. Jak sprytnie obrać i pokroić mango, arbuza albo granat?

Powodem przykrego zapachu w lodówce nie zawsze musi być zepsuta żywność czy brud. Wystarczy położyć w środku np. świeżą rybę, aby jej zapach był odczuwalny przez następne kilka dni. Można się go jednak pozbyć od ręki i nie trzeba przy tym szorować całej lodówki. Wystarczą produkty, które zazwyczaj każdy ma w kuchni pod ręką. 

Domowe sposoby na pochłonięcie zapachów z lodówki. Wypróbuj kawę 

Wśród najskuteczniejszych metod na usunięcie brzydkich zapachów z lodówki znajduje się kawa, a dokładniej jej zmielone ziarna. Wystarczy wsypać ją do miseczki i włożyć do lodówki. Trzeba pamiętać o wymianie zmielonych ziaren przynajmniej raz na dwa tygodnie. 

Cytrusy to doskonały neutralizator zapachów w lodówce 

Wystarczy połówka cytryny lub pomarańczy, aby pozbyć się nieprzyjemnej woni z lodówki. Przekrojony owoc umieszczamy w lodówce, co pozwoli pochłonąć wszelkie zapachy. Aby jednak sposób ten nie przyniósł efektu odwrotnego do zmierzonego, trzeba wymieniać cytrusy co kilka dni. 

Goździki wzmocnią efekt cytrusów 

Goździki nie tylko pochłaniają zapachy, ale i wilgoć. Można je wsypać do miseczki i położyć na półce, z której dochodzi najbardziej nieprzyjemna woń. Efekt można wzmocnić, wtykając uprzednio goździki w połówkę pomarańczy lub cytryny. 

Domowy sposób na brzydki zapach w lodówce? Jabłko świetnie się sprawdzi w tej roli 

Kolejnym owocem, który możemy wykorzystać jest jabłko. Należy obrać je ze skórki, przekroić na ćwiartki i umieścić w lodówce na talerzyku. Owoc wymieniamy codziennie, ale efekty powinny być szybko wyczuwalne. 

Produkt o wielu właściwościach, czyli soda oczyszczona

Soda to wręcz niezastąpiony element każdej pani domu, nie dziwi więc fakt, że można ją wykorzystać także podczas chęci pozbycia się brzydkich zapachów z lodówki. Rozsypaną na talerzyku sodę musimy jedynie umieścić na całą noc w lodówce. Jako zamiennik sody możemy wykorzystać proszek do pieczenia, natomiast wtedy warto potrzymać go wewnątrz urządzenia do 3 dni. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: