Brzydki zapach w lodówce? Pozbądź się go raz na zawsze. Wykorzystaj do tego produkty dostępne w kuchni

Aromatyczne potrawy, choć z pewnością pyszne, to nie zawsze chcemy czuć ich zapach w całej lodówce, ani tym bardziej w innych potrawach, które nim przesiąkły. Są jednak sposoby, aby tego uniknąć. Większość z nas ma je w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Z tymi owocami prawie każdy ma problem. Jak sprytnie obrać i pokroić mango, arbuza albo granat?

Powodem przykrego zapachu w lodówce nie zawsze musi być zepsuta żywność czy brud. Wystarczy położyć w środku np. świeżą rybę, aby jej zapach był odczuwalny przez następne kilka dni. Można się go jednak pozbyć od ręki i nie trzeba przy tym szorować całej lodówki. Wystarczą produkty, które zazwyczaj każdy ma w kuchni pod ręką. 

Domowe sposoby na pochłonięcie zapachów z lodówki. Wypróbuj kawę 

Wśród najskuteczniejszych metod na usunięcie brzydkich zapachów z lodówki znajduje się kawa, a dokładniej jej zmielone ziarna. Wystarczy wsypać ją do miseczki i włożyć do lodówki. Trzeba pamiętać o wymianie zmielonych ziaren przynajmniej raz na dwa tygodnie. 

Cytrusy to doskonały neutralizator zapachów w lodówce 

Wystarczy połówka cytryny lub pomarańczy, aby pozbyć się nieprzyjemnej woni z lodówki. Przekrojony owoc umieszczamy w lodówce, co pozwoli pochłonąć wszelkie zapachy. Aby jednak sposób ten nie przyniósł efektu odwrotnego do zmierzonego, trzeba wymieniać cytrusy co kilka dni. 

Anna LewandowskaAnna Lewandowska w wiosennej stylizacji z modnym swetrem

Goździki wzmocnią efekt cytrusów 

Goździki nie tylko pochłaniają zapachy, ale i wilgoć. Można je wsypać do miseczki i położyć na półce, z której dochodzi najbardziej nieprzyjemna woń. Efekt można wzmocnić, wtykając uprzednio goździki w połówkę pomarańczy lub cytryny

Domowy sposób na brzydki zapach w lodówce? Jabłko świetnie się sprawdzi w tej roli 

Kolejnym owocem, który możemy wykorzystać jest jabłko. Należy obrać je ze skórki, przekroić na ćwiartki i umieścić w lodówce na talerzyku. Owoc wymieniamy codziennie, ale efekty powinny być szybko wyczuwalne. 

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Dzięki tym sposobom możesz pozbyć się nie tylko łupieżuJak wyczyścić szczotkę do włosów? Poznaj sprawdzone sposoby

Produkt o wielu właściwościach, czyli soda oczyszczona

Soda to wręcz niezastąpiony element każdej pani domu, nie dziwi więc fakt, że można ją wykorzystać także podczas chęci pozbycia się brzydkich zapachów z lodówki. Rozsypaną na talerzyku sodę musimy jedynie umieścić na całą noc w lodówce. Jako zamiennik sody możemy wykorzystać proszek do pieczenia, natomiast wtedy warto potrzymać go wewnątrz urządzenia do 3 dni. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: