Tani i niezawodny sposób na czystą szybę prysznicową. Genialny trik, który naprawdę działa

Szyba prysznicowa i znajdujące się na niej zacieki i smugi to zmora wielu osób posiadających łazienkę z prysznicem. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do walki z uporczywymi zabrudzeniami, lecz nie zawsze okazują się one skuteczne. Wtedy warto sięgnąć po triki, które naprawdę działają!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie kabiny prysznicowej często kończy się niepowodzeniem. Kamień, nalot z mydła czy inne zabrudzenia nie chcą zniknąć. Stosowane środki chemiczne okazują się niewystarczające, wtedy warto sięgnąć po nieoczywiste rozwiązania. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Czyszczenie kabiny prysznicowej tabletkami do zmywarki i magiczną gąbką

Ten trik stał się popularny już 2021 roku. Zanim przystąpisz do czyszczenia kabiny prysznicowej kup magiczną gąbkę. Jest to specjalna gąbka przeznaczona do usuwania plam i trwałych zabrudzeń. Produkt ten bez problemu znajdziesz w internecie pod nazwą "magic eraser". Zanim przystąpisz do czyszczenia, pamiętaj o założeniu gumowych rękawiczek, by chronić ręce.

Jak umyć szybę prysznicową przy użyciu białej, magicznej gąbki?

  1. Namocz gąbkę w wodzie i wytnij w niej niewielki otwór. 
  2. Umieść w nim tabletkę do zmywarki. 
  3. Zacznij szorować powierzchnię szyby prysznicowej. 
  4. Spłucz ciepłą wodą. 

Opinie i porady "Perfekcyjnych Pań domu"

Na popularnej grupie na Facebooku "Perfekcyjne Panie domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć wiele cennych wskazówek i komentarzy na temat doświadczeń w walce o czystą szybę prysznicową. Oto niektóre z nich:

Podgrzać dobrze ocet przelać do spryskiwacza.... To samo można zrobić z kwaskiem cytrynowym, kilka opakowań rozpuścić w dobrze cieplej wodzie, spryskać, zostawić na trochę i umyć kabinę
A ja polecam umyć kostka do zmywarki tylko kostka nie kapsułka przepięknie schodzi mam wodę bardzo twarda osad robi się prawie od razu polecam spróbować.
Kwasek cytrynowy i woda! Nie ma nic lepszego na kamień, nie śmierdzi, nie uczula i nie jest drogi!
Płyn do płukania tkanin, nanieść, pozostawić na min. Pół godziny do godziny i potem umyć środkiem do kabin. Efekt super i ładnie pachnie
Nabłyszczacz do zmywarki pół na pół z wodą nie trzeba szorować

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: