Francuski aktywista zajął willę córki Putina. Drzwi mają być otwarte dla uchodźców z Ukrainy

Pierre Afner to francuski aktywista, który jak donoszą zagraniczne media, włamał się do posiadłości córki Władimira Putina. Mężczyzna nie tylko stanął na balkonie z Ukraińską flagą, ale również zapowiedział, że dom ma być otwarty dla ukraińskich uchodźców.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Cała sytuacja wydarzyła się w Biarritz, słynnym kurorcie, położonym w południowo-zachodniej Francji. Pierre Afner jest lokalnym aktywistą, który postanowił willę należącą do córki Władimira Putina, Katariny Tichonowej, przejąć i udostępnić ukraińskim uchodźcom. Jak dowiadujemy się z mediów, Pierre wymienił zamki i zawiesił ukraińską flagę na terenie willi. Działacz zdradził, że w posiadłości znajduje się osiem miejsc noclegowych i trzy łazienki.

Zobacz wideo

Willa córki Władimira Putina 

Willa "Alta Mira" znajduje się przy Avenue Général Mac Croskey 9 i wyceniana jest na 3,7 miliona dolarów. Z nagrania udostępnionego w sieci dowiadujemy się, że w posiadłości były dokumenty na nazwisko Katieriny Tichonowej, czyli córki Władimira Putina i byłej żony rosyjskiego miliardera Kiryła Szamałowa. W nieruchomości, którą zajął Pierre Afner według zagranicznych mediów, znaleziono również magazyn "PKB. Strategia Rozwoju", a także dokumenty z danymi właściciela prywatnej grupy inwestycyjnej Volga Group. Swoją drogą Giennadija Timczenko (przyp. red. właściciel Volga Group) był przyjacielem Putina w latach 90. W domu znajdowały się także dokumenty na nazwisko byłego męża Tichonowej, Szamałowa.

To jednak niejedyne rzeczy potwierdzające, do kogo należy zajęta przez aktywistę posiadłość. Na jej terenie znaleziono także kopię paszportu Szamałowa, a także rachunek za prąd, który został przetłumaczony na język francuski. Miejsce rejestracji to Moskwa. Według portalu "globalhappenings.com" tego rodzaju dokumenty mogą być potrzebne np. do założenia rachunku bankowego we Francji, lub dokonania zakupu nieruchomości. 

Prywatne życie rodziny Putina 

Władimir Putin praktycznie od zawsze chroni swojej prywatności. Jego córki zmieniły nazwiska i nie pokazują się u boku swojego ojca. O tym, że rodzina Putina posiada wille we Francji, dowiedzieliśmy się w 2019 roku. Ludmiła, była żona prezydenta Rosji i jej obecny mąż Artur Ocheretny mają willę na Lazurowym Wybrzeżu. Druga należy do wcześniej już wspomnianej Katieriny Tichonowej, która oficjalnie jest najmłodszą córką Władimira Putina. 

Pierre Afner zapowiedział, że będzie przejmował kolejne nieruchomości. Według tego co mówi, ma już ich namierzonych kilkanaście. Na nagraniu, które zostało opublikowane na profilu "The Insinder" możemy zobaczyć przebieg całej akcji. 

 
Więcej o: