Paulo Coelho skandalicznie na temat wojny w Ukrainie. Damięcka zareagowała

Paulo Coelho zabrał niedawno głos w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Jego zdaniem "kryzys jest wygodną wymówką dla rusofobii". Na jego słowa zareagowała między innymi Matylda Damięcka.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu:

Brazylijski pisarz Paulo Coelho najpierw wyraził się o wojnie jako o "kryzysie" i stwierdził, że to "wygodna wymówka dla rusofobów". Następnie dodał, że zwiedził zarówno Ukrainę, jak i Rosję i przyznał, że trwa wojna, jednak z dopiskiem: "Nie obwiniajcie zwykłych ludzi".

- Kryzys w Ukrainie wygodną wymówką dla rusofobii. Byłem we Lwowie, Kijowie, Odessie, Jałcie, Czarnobylu (Ukraina). Przejechałem 10 tys. km pociągiem z Moskwy do Władywostoku (Rosja). Tak, jest wojna: ale nie obwiniajcie zwykłych ludzi - napisał popularny pisarz. 

Wpis pisarza wzbudził spore kontrowersje. Odpowiedział mu między innymi poseł Michał Szczerba:

Kryzys? To wojna! To agresja! Chodzi o rosyjską okupację i masowe mordowanie ludności cywilnej w Ukrainie. Używaj poprawnych słów, panie pisarzu! I przeproś! #PutinToZbrodniarzWojenny.

Paulo Coelho skandalicznie na temat wojny. Damięcka zareagowała

Na słowa pisarza ostro zareagowała Matylda Damięcka. Rysowniczka sarkastycznie skomentowała jego wypowiedź za pomocą grafiki. 

 

Pod postem Damięckiej na Instagramie pojawiło się wiele komentarzy. Oto niektóre z nich:

To ja już wiem, dlaczego ja nigdy nie przebrnęłam przez "Alchemika".
Nie wierzyłam w to, co czytałam...
Jakoś od zawsze wiedziałam, żeby nie kupować jego książek.

- czytamy pod postem rysowniczki. 

Więcej o: