Jak pozbyć się osadów w łazience? Ta mikstura to hit! Wszystko masz w swojej kuchni

Osady z kamienia, szczególnie te w łazience, potrafią być naprawdę trudne do usunięcia. Istnieje jednak bardzo prosta, domowa mieszanka, dzięki której usuniesz je w łatwy, szybki i przede wszystkim tani sposób. Wszystko, czego potrzebujesz, masz już prawdopodobnie w swojej kuchni.

Więcej trików i domowych porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

TikTok jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam dynamicznie zmontowanymi filmikami na najróżniejsze tematy. Znajdziemy tam m.in. wiele układów tanecznych, trendy makijażowe i modowe, historie z życia wzięte, a także wiele przydatnych domowych trików. Jedna z tiktokerek, która prowadzi konto o tematyce poradniczej, podzieliła się ostatnio trikiem na szybkie, proste i tanie pozbycie się osadów oraz zabrudzeń w łazience.

jak często prać pościel Jak często prać pościel? Możesz się zdziwić.

Jak pozbyć się osadów w łazience? Ta domowa mikstura to hit!

Osad z kamienia i inne uporczywa zabrudzenia to jedne z tych domowych problemów, z którym boryka się każdy. Łazienkowe zakamarki regularnie wymagają gruntownego czyszczenia, w innym wypadku nagromadzone osady z kamienia, resztek kosmetyków oraz pleśń stają się jeszcze trudniejsze do usunięcia. Jednak co zrobić, gdy nawet w regularnie sprzątanej łazience pojawiają się uporczywe i wymagające szorowania osady? Wcale nie trzeba od razu sięgać po chemiczne i mało ekologiczne środki do czyszczenia, które dodatkowo potrafią sporo kosztować.

Z pomocą przyjdzie domowy sposób, którym podzieliła się Carolina Mccauley, czyli tiktokerka, która w sieci dzieli się różnymi trikami związanymi z prowadzeniem domu. Na opublikowanym wideo zdradziła przepis na naturalny środek czyszczący z czterech składników. Do jego przygotowania będziesz potrzebować:

  • 2 szklanki ciepłej wody,
  • pół szklanki sody oczyszczonej,
  • 1 szklanka octu,
  • pół szklanki płynu do mycia naczyń.

Zazwyczaj dodajesz go do deserów, tym razem wyczyść nim żelazko. Efekty są szokujące! Dodajesz go do deserów? Tym razem wyczyść nim żelazko

Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Podczas sprzątania wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię, odczekać kilka minut, a następnie usunąć wszystko szczoteczką lub ściereczką.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: