Jak pozbyć się osadów w łazience? Ta mikstura to hit! Wszystko masz w swojej kuchni

Osady z kamienia, szczególnie te w łazience, potrafią być naprawdę trudne do usunięcia. Istnieje jednak bardzo prosta, domowa mieszanka, dzięki której usuniesz je w łatwy, szybki i przede wszystkim tani sposób. Wszystko, czego potrzebujesz, masz już prawdopodobnie w swojej kuchni.

Więcej trików i domowych porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

TikTok jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam dynamicznie zmontowanymi filmikami na najróżniejsze tematy. Znajdziemy tam m.in. wiele układów tanecznych, trendy makijażowe i modowe, historie z życia wzięte, a także wiele przydatnych domowych trików. Jedna z tiktokerek, która prowadzi konto o tematyce poradniczej, podzieliła się ostatnio trikiem na szybkie, proste i tanie pozbycie się osadów oraz zabrudzeń w łazience.

Jak pozbyć się osadów w łazience? Ta domowa mikstura to hit!

Osad z kamienia i inne uporczywa zabrudzenia to jedne z tych domowych problemów, z którym boryka się każdy. Łazienkowe zakamarki regularnie wymagają gruntownego czyszczenia, w innym wypadku nagromadzone osady z kamienia, resztek kosmetyków oraz pleśń stają się jeszcze trudniejsze do usunięcia. Jednak co zrobić, gdy nawet w regularnie sprzątanej łazience pojawiają się uporczywe i wymagające szorowania osady? Wcale nie trzeba od razu sięgać po chemiczne i mało ekologiczne środki do czyszczenia, które dodatkowo potrafią sporo kosztować.

Z pomocą przyjdzie domowy sposób, którym podzieliła się Carolina Mccauley, czyli tiktokerka, która w sieci dzieli się różnymi trikami związanymi z prowadzeniem domu. Na opublikowanym wideo zdradziła przepis na naturalny środek czyszczący z czterech składników. Do jego przygotowania będziesz potrzebować:

  • 2 szklanki ciepłej wody,
  • pół szklanki sody oczyszczonej,
  • 1 szklanka octu,
  • pół szklanki płynu do mycia naczyń.

Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Podczas sprzątania wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię, odczekać kilka minut, a następnie usunąć wszystko szczoteczką lub ściereczką.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: