To wybielanie zębów w domu kosztuje 5 zł, a daje efekty niczym to za 500 zł. Potrzebne produkty już masz

Marzy ci się śnieżnobiały uśmiech bez wydawania fortuny? Możesz osiągnąć ten efekt bez drogich zabiegów wybielających u profesjonalisty. Tych kilka rzeczy na pewno masz już w domu! Wykorzystaj je.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W telewizji czy na Instagramie często możemy, spotka się ze śnieżnobiałymi uśmiechami. Nic więc dziwnego tym, że sami chcielibyśmy, aby nasz zęby tak wyglądały. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać fortuny na profesjonalne wybielanie, warto wypróbować tych kilka sposobów.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Czego nie jeść i unikać, aby nasze zęby były białe?

Jeżeli chcemy by nasze, żeby były białe bez wydawania fortuny, ważne jest w pierwszej kolejności, co jesz i pijesz. Jeśli chcesz zachować zdrowe, białe zęby, musisz unikać słodyczy w tym cukierków, batonów, czekolady, lizaków itd. Jeszcze gorsze są dla zębów wpływ słodkie wypieki i słodkie napoje. Należy również unikać produktów, które powodują odkładanie się przebarwień na powierzchni szkliwa. W związku z tym ograniczamy spożywanie kawy w szczególności tej czarnej oraz herbat nawet tych zielonych. Poza tym należy ograniczyć ilość spożywanych napoi barwiących np. czerwonego wina czy ciemnych soków.

Wybielacz do zębów, który zrobisz samodzielnie w domu. Potrzebne rzeczy już masz

Pierwszy sposób to nadtlenek wodoru, czyli popularna woda utleniona i soda oczyszczona. Pasta, którą stworzymy z tych składników, usuwa plamy i sprawia, że zęby stają się bielsze. Aby ją stworzyć, mieszamy 2 łyżeczki nadtlenku wodoru z sodą oczyszczoną do momentu otrzymania konsystencji pasty do zębów. Mieszanką tą myjemy zęby przez około 1 minutę. Płuczemy usta i dodatkowo myjemy zęby czystą wodą przez dodatkowe 2 minuty. Pamiętaj, aby postępować według zaleceń dlatego, że zbyt długie pozostawianie nadtlenku na zębach może powodować pojawienie się białych plam. Zabieg należy wykonywać nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Wybielanie zębów w domu a owoce. Wypróbuj pomarańczę

Ten trik może niektórych zaskoczyć. Skórka z pomarańczy zawiera wapń i witaminę C, które mogą pomóc pozbyć się mikroorganizmów, które zmieniają kolor naszych zębów na żółty. Wystarczy, że codziennie, przed położeniem się spać, potrzesz zęby skórką z pomarańczy, którą wcześniej odparzymy. Pamiętaj, że może minąć kilka tygodni, zanim uzyskasz pożądane wyniki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: