Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Ten sposób jest prostszy niż myślisz i kosztuje grosze!

Wiemy jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej domowymi sposobami. Jeden z nich jest tani i bardzo skuteczny. Kosztuje grosze i pomaga uzyskać długotrwały efekt. Wystarczą produkty, które już masz w domu. Stworzona z nich mikstura znacząco ułatwi mycie kabiny.

Mycie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Trudne wydaje się chociażby doczyszczenie kabiny prysznicowej, na której potrafi osadzić się kamień. Zamiast wydawać pieniądze na chemiczne specyfiki, warto zajrzeć do swoich szafek i szuflad w poszukiwaniu z pozoru banalnych produktów. Mogą się przydać, a przy okazji są bardzo skuteczne w usuwania kamienia i brudu!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rafał Brzozowski przygotowuje się do Eurowizji. Śpiewa "The Ride" pod prysznicem?

Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Wystarczą produkty z kuchni

Aby usunąć kamień z kabiny prysznicowej, przede wszystkim przyda się ściereczka, która nie zostawia "nitek" ani smug. Popularne są ściereczki-gąbki, lub ściereczki bezpyłowe. Pomocna może być też "ściągaczka" do wody. Posiadając te produkty ułatwiające życie, możemy przejść do samych specyfików. Zajrzyj do kuchni i sprawdź, czy masz w lodówce cytrynę, a w szafce lub szufladzie sodę oczyszczoną. Sok z cytryny wyciśnij do wody, a osobno zmieszaj sodę oczyszczoną z wodą (Wystarczą dwie łyżeczki). Obie substancje zmieszaj 1:1. Następnie wlej do spryskiwacza i dokładnie spryskaj drzwi od kabiny. 

Soda oczyszczona i sok z cytryny na kabinę prysznicową. Czy jest "mocniejszy" sposób?

Jeśli pierwszy sposób nie działa, jest jeszcze jeden. Zamiast soku z cytryny możesz użyć octu. Niestety - generuje on nieprzyjemny zapach. Używaj go zatem tylko w tej łazience, która ma okno i możliwość wentylacji. W przeciwnym razie zapach może być gryzący i szkodliwy dla domowników. 

Jak usunąć brud z kabiny prysznicowej? Ten sposób usunie nie tylko kamień

Łazienka to miejsce, gdzie się myjemy, a więc pozbywamy się brudu. Niestety - ten lubi osadzać się na prysznicu, czy sedesie. Aby pozbyć się brudu, pleśni, czy grzybów spróbuj metody z wodą utlenioną. Połącz sodę z wodą utlenioną, do uzyskania gęstej papki i nanieś na zabrudzony obszar. Po 10 minutach wyszoruj powierzchnię i spłucz dokładnie wodą. Gotowe!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: