Jest idealny na przetłuszczające się włosy. Kosztuje tylko 10 zł, a efekt szokuje

Okazuje się, że idealny sposób na przetłuszczające się włosy praktycznie każdy z nas ma w swoim domu. Co najciekawsze znany jest już od tysięcy lat a jego właściwości doceniane od pokoleń. Wykorzystaj te proste triki i pożegnaj tłuste włosy, a powitaj gęste i zdrowe włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miód był znany ludziom i używany przez nich już w starożytności. Kiedyś brano w nim kąpiele oraz spożywano, ponieważ doceniano jego słodki smak. Jednak jego historia sięga jeszcze dalej. Co ciekawe najstarszy dowód na zainteresowanie człowieka pszczelim produktem pochodzi sprzed około 12 tysięcy lat przed naszą erą! Nic więc dziwnego, że przez wiele lat odkryto wszystkie jego pozytywne właściwości w tym te dobre dla włosów.

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Jakie właściwości ma miód? Które z nich dobroczynnie wpływają na nasze włosy?

Pragną wzmocnić swoje włosy i stymulować ich wzrost? Miód może okazać się twoim sprzymierzeńcem. Poprzez swoje właściwości gojące miód sprzyja zwiększeniu ilości komórek nabłonkowych, wywołując tym samym wzrost liczby aktywnych cebulek włosa. Dodatkowo działa on pozytywnie nie tylko na skórę głowy. Jest również znakomitą odżywką dla samych włosów, a to wszystko dzięki zawartości wielu witamin, kwasów oraz dobroczynnych antyoksydantów, chroniących organizm przed stresem oksydacyjnym.

Sposób na przetłuszczające się włosy a miód: ta właściwość może zaskoczyć

Działanie miodu na włosy to nie tylko odżywienie. Może zaskoczy Cię fakt, że miód reguluje także nadmierną produkcję sebum i zmniejsza zbytnie przetłuszczanie się włosów. Warto w tym celu zastosować np. płukankę na bazie octu z dodatkiem miodu. Wystarczy, że do szklanki z wodą dodasz łyżkę octu jabłkowego i łyżkę miodu. Płucz włosy w takiej mieszance przez kilka minut i umyj je delikatnym szamponem, efekt powinien cię zaskoczyć!

Maska na włosy z miodem. Wykonasz ją samodzielnie w domu

Jeżeli chcesz regularnie dbać o swoje włosy za pomocą miodu, możesz używać także maski z jego użyciem. Jej przygotowanie i użycie jest bardzo proste, potrzebujemy:

  • naturalnego miodu
  • ciepłej wody

Taka mikstura jest jedną z najprostszych masek miodowych. Wystarczy, że zmieszasz kilka łyżeczek miodu z wodą w dowolnych proporcjach, aby maska nie była zbyt lejąca i zbyt gęsta. Pozostaw miodową maseczkę na włosach przez 0,5-2 godziny i następnie umyj dokładnie włosy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: