Niektórzy nie zjedzą bez niej posiłku. Ty usuniesz nią kamień z muszli klozetowej

Twarda woda to problem, który jest wyjątkowo uciążliwy i dotyczy wielu domów. Armatura czy ceramika sanitarna narażone są na powstawanie niechcianych i uporczywych osadów. Gdy silne detergenty dostępne na rynku okazują się niewystarczające, wtedy warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które zostały przetestowane i działają. Jak usunąć kamień z muszli klozetowej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień w muszli klozetowej w nadmiernej ilości bierze się z nadmiernej ilości kamienia w wodzie. Twarda woda to taka, która zawiera podwyższone stężenie soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu. Najwięcej kamienia gromadzi się w odpływie toalety, a nieregularne czyszczenie WC może skutkować nawarstwiającym się problemem. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Mieszanka soli i octu

Wypróbuj mieszankę, która skutecznie usunie kamień z muszli klozetowej, ale również pozbędzie się niechcianych i przykrych zapachów. Brud zalegający w WC nie ma szans w zetknięciu z tymi produktami.

  1. Szklankę octu rozpuść w 1/3 szklance soli.
  2. Roztwór wlej do toalety na około pół godziny.
  3. Po upływie wyznaczonego czasu możesz wyczyścić toaletę przy pomocy szczotki.
  4. Jeżeli kamień dalej zalega, sięgnij po druciak. Zachowaj jednak ostrożność, by nie zniszczyć powierzchni muszli klozetowej.

Opinie i sprawdzone sposoby "Perfekcyjnych Pań domu" na kamień w toalecie

Na popularnym portalu społecznościowym Facebook w grupie "Perfekcyjne Panie Domu" można znaleźć wiele cennych wskazówek i porad w walce kamieniem w WC. Oto niektóre z nich:

Podobny problem...wsypać sodę i nalać octu...jak piana podniesie się to zostawić na noc. Użyć szczotki i gotowe
U mnie było dużo kamienia i zrobiłam tak: wybrałam wodę z toalety i zalalam octem na noc, brzegi wyłożyłam ręcznikiem papierowym i też zalalam octem. Rano wystarczyło trochę szczotką ruszyć i wszystko ładnie zeszło ocet jest niezawodny, używam do wielu rzeczy
Polecam żel Domestos do usuwania kamienia dwa razy mocniejszy od zwykłego i działa pod wodą wlać i zostawić na noc rano spłukać
Proszę Agent max/czarna butelka z Biedronki niedrogi i sobie poradzi bez wybierania wody polecam.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: