Wydaj 2,5 zł i pożegnaj brzydki zapach z pralki. Tyle wystarczy, aby była czysta i pachnąca

Z twojej pralki wydobywa się brzydki zapach, a twoje ubrania nie pachną jak kiedyś? Twoja pralka potrzebuje czyszczenia. Nie martw się, nie musisz wydawać fortuny, są na to domowe i skuteczne sposoby. Potrzebne rzeczy masz już prawdopodobnie w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdarzają się sytuacje, w których zapomnisz przez godzinę wyciągnąć pranie i nie nadaje się już do wywieszenia? Z ubrań, zamiast przyjemnego zapachu czuć jedynie nieprzyjemny fetor a pranie zdecydowanie trzeba powtórzyć. To jeden z głównych sygnałów mówiących o tym, że powinnaś jak najszybciej wyczyścić swoją pralkę. Są na to skuteczne domowe sposoby.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Domowe sposoby na czyszczenie pralki: wykorzystaj ocet

Na rynku możesz znaleźć wiele specyfików czyszczących pralkę, jednak musisz wiedzieć, że wcale nie są one ekologiczne a myśl o tym, że mogłyby mieć one kontakt z naszymi ubraniami, nie jest przyjemny. W takich sytuacjach warto wykorzystać domowe i skuteczne sposoby. Jednym z nich jest ocet. Czyszczenie pralki octem skutkuje przede wszystkim z pozbyciem się kamienia z bębna jednak jego nadmierne gromadzenie, powoduje również zatrzymywanie niechcianego brudu i zapachu. Zaleca się wlać ¾ szklanki octu do przegródki na proszek i kolejno nastawić puste pranie, najlepiej w 90 stopniach Celsjusza. I gotowe.

Wyczyść swoją pralkę sodą: ten sposób jest równie skuteczny

Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na usuwanie brzydkiego zapachu. Wystarczy, że wsypiesz około 3/4 szklanki sody do zbiornika na proszek i nastaw pranie na 90 stopni Celsjusza. Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną to przede wszystkim świetny sposób na usunięcie brzydkiego zapachu i odświeżenie wnętrza pralki.

Kwasek cytrynowy dobry w walce z brzydkim zapachem

Kwasek cytrynowy jest kolejnym sposobem na brzydki zapach z pralki. Wsyp go do pojemnika na proszek i puść puste pranie w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Pamiętaj, jednak że nie wystarczy jedno opakowanie. Aby sposób zadziałał, wykorzystaj około 1/3 standardowej szklanki. Teraz poczekaj, aż cykl prania się skończy i ciesz się czystą pralką. Sposób ten chroni pralkę przed osadzającym się kamieniem oraz powstawaniem grzybów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: