Ta piosenka stała się hymnem ruchu oporu w Ukrainie. "Bella Ciao" to teraz "Ukraiński gniew"

Ukraina już od prawie trzech tygodni odpiera ataki wojsk rosyjskich. Wielu cywilów zdecydowało się na opuszczenie swojego kraju, ale są też tacy, którzy zostali i wspierają swój kraj, jak tylko mogą. Piosenkarka muzyki folk nagrała specjalną wersję popularnej piosenki "Bella Ciao". Tekst i wykonanie łapie za serce.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Ukraina od początku inwazji Rosji, czyli od 24 lutego broni każdego centymetra swojego kraju. Już nie tylko żołnierze, lecz również cywile chwycili za broń. Wśród nich są także kobiety, które wykazują się ogromnym bohaterstwem, chcąc ramię w ramię ze swoimi ojcami, mężami czy braćmi bronić swojej ojczyzny. Każdy pomaga jak może. Do sieci trafiło nagranie, które stało się hymnem ruchu oporu. 

"Bella ciao" to teraz "Ukraiński gniew"

Krystyna Soloviy to ukraińska piosenkarka muzyki folk. Urodziła się w 1993 roku w Drohobyczu. Jej kariera rozpoczęła się na dobre gdy w 2013 roku wzięła udział w popularnym telewizyjnym show "The Voice". Publiczność ją pokochała, a ona sama dotarła do półfinału. 28-latka kilka dni temu z okazji międzynarodowego dnia kobiet w swoich social mediach napisała: 

Jedynym prezentem, na który czekają Ukrainki, jest zamknięte niebo nad Ukrainą.

Teraz nagrała piosenkę, która ma dodać otuchy wszystkim tym, którzy walczą na froncie. Piosenkarka w sieci zamieściła nagranie, na którym śpiewa własną wersję popularnej piosenki "Bella Ciao", która w 1942 roku była włoskim utworem ruchu oporu. 

To moja wersja popularnej włoskiej piosenki. Dedykuję go naszym bohaterom, siłom zbrojnym i wszystkim tym, którzy teraz walczą o naszą ojczyznę.

- napisała pod postem. 

Krystyna Soloviy zmieniła słowa piosenki tak, by oddawały to co się obecnie dzieje w Ukrainie. Nie da się ukryć, że tekst chwyta za serce. 

Zobacz wideo Ta piosenka stała się hymnem ruchu oporu. "Bella Ciao" to teraz "Ukraiński gniew"

Oto tekst utworu "Ukraiński gniew":

Pewnego ranka o świcie

Ziemia zadrżała, a nasza krew zaczęła wrzeć.

Race z nieba, kolumny czołgów

I ryknął stary Dniepr.

Nikt się nie spodziewał, nikt nie wiedział,

Jaki będzie ukraiński gniew.

Zgładzimy bez litości przeklętych katów,

Którzy najechali naszą ziemię.

W Obronie Terytorialnej są najlepsi chłopcy,

W naszych siłach zbrojnych walczą prawdziwi bohaterowie

I javeliny, i bayraktary

Zabijają Rosjan dla Ukrainy.

I wkrótce ich pokonamy

I zapanuje pokój na całej ziemi.

Nagranie szybko obiegło świat 

Na Instagramie utwór obejrzano już prawie 800 tys. razy. Pod postem pojawiło się mnóstwo słów wsparcia od ludzi z całego świata. -"Wasza odwaga jest nie do zdarcia. Wygrajcie tę wojnę!", "Niech Bóg ma was w swojej opiece", "Bądźcie bezpieczni, bądźcie wolni!" - czytamy w komentarzach. 

Krystyna Soloviy jest jedną z wielu kobiet, Ukrainek, które publicznie demonstrują swój gniew i złość w związku z obecną sytuacją. 

Więcej o: