Koniec z brudną toaletą! Ten popularny napój skutecznie usuwa żółte zacieki i kamień

Nie wiesz jak usunąć żółte zabrudzenia z toalety? A może szukasz odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się kamienia w sedesie? Jest pewien produkt, który rozwiąże oba te problemy. To popularny napój, który pija większość z nas. Jego właściwości są pomocne przy sprzątaniu.

Sprzątanie toalety nie należy do przyjemnych zajęć domowych. Nierzadko łączy się z precyzyjnym szorowaniem i używaniem środków chemicznych, które intensywnie pachną i niekiedy wysuszają dłonie. Takie środki mogą być dosyć drogie, a w dodatku nie zawsze są skuteczne. Mamy dobrą wiadomość. Produkty, których używamy na co dzień, mogą zastąpić te specjalistyczne ze sklepowych półek, które wyprodukowano do czyszczenia łazienki. Poznaj zaskakujący sposób na żółte osady i kamień.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak pozbyć się kamienia z toalety? Ten napój działa lepiej niż specjalne produkty 

W wielu domach na stole podczas posiłków gości cola. Niezależnie od marki, ciemny gazowany napój to jeden z najpopularniejszych na świecie, uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Niegdyś w szklanych butelkach, teraz także w puszkach i plastikowych butelkach o różnej pojemności. Oprócz tego, że jest bardzo słodki, ma też właściwości "żrące" które bez trudu usuną kamień i zabrudzenia.

Sposób na żółty osad w toalecie. Ten napój ma zastosowanie, które może zaskoczyć

Wystarczy jedna puszka napoju, aby pozbyć się kamienia i żółtego osadu na długo. Dokładnie oblej napojem muszlę toalety. Pokryj ścianki i odpływ. Pozostaw bez użytkowania na około godzinę, bez uruchamiania spłuczki. Możesz też zalać sedes colą na noc - efekt będzie bardziej długotrwały, ponieważ płyn zareaguje mocniej. Kolejno, spłucz sedes wodą. Kamień powinien zniknąć, podobnie jak osad.

Jak często myć toaletę w taki sposób? Z czasem coraz rzadziej

Wystarczy czyszczenie toalety colą raz w tygodniu, aby uzyskać pożądany efekt. Z czasem, muszla stanie się bardziej odporna na kamień i zabrudzenia. Wtedy wystarczy użycie zwykłego żelu, czy szczotki, aby sedes był czysty. Warto dodać, że cola zabija także bakterie zgromadzone w WC.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: