Masz dosyć smug na podłodze? Ten prosty sposób skutecznie rozwiąże twój problem

Jak i czym myć panele podłogowe, żeby nie zostawały smugi? Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie domowego sposobu. Niektórzy twierdzą, że kwestia tyczy się również rodzaju mopa oraz techniki mycia podłogi. Podpowiadamy jak najlepiej umyć podłogę, żeby była lśniąca i pozbawiona nieestetycznych zacieków.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mycie drewnianych podłóg okazuje się wcale nie takim prostym zadaniem, jeżeli nie stosujemy odpowiednich technik, urządzeń i preparatów. Warto pamiętać, że drewno nie lubi nadmiaru wody, dlatego mop trzeba zawsze starannie wykręcać. Co zastosować do mycia paneli, żeby podłoga po umyciu była pozbawiona smug i zacieków?

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jaki mop będzie idealny do mycia paneli podłogowych?

Do mycia drewnianych podłóg najlepiej sprawdzą się mopy płaskie, paskowe lub parowe. Taki rodzaj mopa idealnie wyczyści całą powierzchnię dochodząc do linii łączeń. Technika mycia jest banalnie prosta, a umytą podłogę należy przetrzeć suchą nakładką. Dzięki niej podłoga będzie idealnie wyczyszczona, bez smug i zacieków. Zamiast ciepłej wody, lepiej umyj panele zimną. Ciepła szybciej odparowuje, a resztki detergentów mogą pozostać na powierzchni tworząc smugi i zacieki.

Czym myć podłogę z paneli? Sięgnij po uniwersalny i sprawdzony ocet

Sposobem, który może okazać się skuteczny w walce ze smugami, zaciekami i nieestetycznymi śladami może okazać się użycie octu. Ten uniwersalny produkt do czyszczenia sprawdzi się również w przypadku mycia paneli podłogowych czy drewna. Jak zastosować ocet do mycia podłóg? Wystarczy, że do około 5 litrów wody dodasz kilka łyżek octu (2-3). Powstały roztwór sprawi, że po umyciu nim podłogi powierzchnia stanie się jednolita i błyszcząca.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: