Wrzuć do pralki kilka tabletek aspiryny. Babciny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy to lek, który znajduje się w niemal każdej domowej apteczce. Okazuje się jednak, że z pomocą przychodzi nie tylko podczas bólu głowy, lecz także w trakcie prania. Dodaj do pralki kilka tabletek i wypierz ubrania w ten sposób. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, lecz także czas.

Więcej domowych sposobów oraz trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Wiele osób traktuje pranie po macoszemu. Niestety jest to błąd, który może słono kosztować. Pranie nie może bowiem polegać jedynie na wrzuceniu brudnych ubrań do bębna pralki i włączeniu byle jakiego programu z dodatkiem pierwszego lepszego detergentu. Takie traktowanie ubrań źle wpływa na ich wygląd i znacznie skraca ich żywotność, co odbija się na portfelu, bo trzeba je częściej wymieniać. Jednak co robić, gdy mimo odpowiedniego prania, nasze ulubione białe ubrania szarzeją? Z pomocą przyjdą popularne tabletki, które obecne są w niemal każdej domowej apteczce.

O takim zastosowaniu aspiryny mówi się niewiele. Wrzuć kilka tabletek do pralki, wstaw pranie i ciesz się zaskakującym efektem

Wiele osób nie wyobraża sobie swojej szafy bez białych ubrań, jednak nie da się ukryć, że jest to jeden z trudniejszych w utrzymaniu kolorów. Często szarzeją lub żółkną i nie nadają się do niczego innego, jak tylko do wymiany. Jest jednak prosty trik na to, by skutecznie tego uniknąć. Z pomocą przyjdzie aspiryna lub polopiryna, czyli po prostu kwas acetylosalicylowy. Rozpuszczony w wodzie usuwa zażółcenia czy zszarzenia, a także brzydkie ślady potu pod pachami. To domowy wybielacz i odplamiacz w jednym, jednak można go stosować jedynie do białych lub bardzo jasnych ubrań. 

Wystarczy wrzucić około 4 tabletki (najlepiej rozkruszone, by mieć pewność, że się rozpuszczą) kwasu acetylosalicylowego bezpośrednio do bębna pralki i wstawić białe lub jasne pranie pranie. W przypadku intensywniejszych zażółceń lub plam, możesz namoczyć odzież w wodzie z aspiryną. W tym celu rozpuść pięć pastylek w dwóch litrach gorącej wody i mocz wybrane elementy garderoby przez całą noc. Na koniec wypierz jak zwykle w pralce.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: