Jak wyczyścić białe buty, by znowu zachwycały bielą? Te sposoby są tanie, bezpieczne i skuteczne

Białe buty to wyjątkowo popularne modele, które dopasujesz do każdej stylizacji. Szczególnie podczas ciepłych dni chętnie wybieramy jasne obuwie. Czyszczenie ich nie należy do najłatwiejszych i czasami trzeba sięgnąć po silniejsze produkty, by uzyskać zadowalający efekt. Jak wyczyścić białe buty? Wypróbuj jeden z tych sposobów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Systematyczne czyszczenie butów może pomóc w utrzymaniu idealnie białych butów. Najlepiej robić to zaraz po ściągnięciu. Nie zawsze jednak mamy na to czas i chęci. Wtedy warto sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne sposoby do czyszczenia obuwia. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Jak wyczyścić białe trampki i inne jasne obuwie? 

Białe obuwie to wyznacznik nowoczesności i uniwersalności. Z łatwością dopasujesz je do wielu fasonów i stylów. Jednym, znaczącym minusem białych butów jest widoczność każdego, nawet najmniejszego zabrudzenia na powierzchni obuwia. Istnieje wiele metod i sposobów na czyszczenie i radzenie sobie z problemem brudnych butów. Wiele z nich jest niedrogich i znajdują się w każdym domu.

Metody, aby Twoje buty ponownie zachwycały bielą i czystością

  • Soda oczyszczona - ten produkt znajdziesz w każdej kuchni, a jego właściwości są nieocenione. Wystarczy, że 2 łyżeczki sody oczyszczonej wymieszasz z wodą. Powstałym roztworem przetrzyj obuwie przy pomocy ściereczki. 
  • Sok z cytryny - znana i uwielbiana, dzięki swoim walorom i właściwościom cytryna wyczyści zabrudzenia i sprawi, że buty będą pięknie pachniały. Wystarczy kilka łyżeczek cytryny połączyć z wodą. Powstałą substancją zamocz ściereczkę i wyszoruj przy jej pomocy obuwie. Buty będą z powrotem lśniły.
  • Ocet - korzystamy z niego w trakcie gotowanie i nie tylko. Ocet znany jest ze swoich właściwości czyszczących i nadaje się do obuwia wykonanego z zamszu oraz skóry. Wystarczy łyżkę octu nałożyć na zwilżoną wodą szmatkę. Następnie należy przetrzeć białe buty i przepłukać zimną wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: