Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Ten sposób jest niezawodny i daje długotrwały efekt

Jeżeli z twojej pralki lub prania unosi się nieprzyjemny zapach, warto odświeżyć nieco ten sprzęt AGD. Wbrew pozorom brud i kamień szybko potrafią się w niej zbierać. Proponujemy szybki i tani sposób na jej wyczyszczenie. Użyj tabletki do zmywarki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mogłoby się nam wydawać, że skoro pralka służy do prania naszych brudnych ubrań, sama w sobie powinna zachowywać czystość. Jednak tak nie jest i sami powinniśmy zadbać o to, aby nie gromadziły się w niej brud i osady. W związku, że jest to urządzenie, w którym wciąż używana jest woda, może się tam gromadzić również pleśń. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie pralki.

Zobacz wideo Czy czekają nas wojny o wodę?

Czyszczenie pralki domowymi sposobami. Co i jak należy czyścić?

W pierwszej kolejności, zanim przejdziemy do czyszczenia naszego bębna pralki, powinniśmy zająć się innymi i dość ważnymi jej elementami. Szufladkę z dozownikami proszku i płynu do płukania, filtry oraz uszczelki również wymagają wyczyszczenie i to dość często.

Jak wyczyścić filtr w pralce, a także jej szufladę na proszek czy uszczelki?

Filtr do pralki zazwyczaj znajdziesz się z przodu urządzenia pod plastikową, okrągłą osłonką. To właśnie on wyłapuje wszelkie brudy z naszych ubrań oraz małe przedmioty, np. monety. Aby go wyczyścić, musimy go wyjąć, a następnie opłukać pod bieżącą wodą i wyczyścić szczoteczką do zębów namoczoną w occie. Dozownik na proszek również łatwo jest wyjąć i wykonać czynności tak jak przy filtrze. Kołnierz pralki natomiast wyczyścimy za pomocą zwilżonej szmatki z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej. Konieczne jest jego delikatne odgięcie i usunięcie zabrudzeń. Takiej samej mieszanki używamy do czyszczenia pozostałych uszczelek.

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? W ten sposób wyczyścimy jej bęben

Istnieje jeden sposób, dzięki któremu bez żadnego wysiłku wyczyścimy naszą pralkę z brudu i grzybów. Okazuje się, bowiem że czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki jest niezwykle skuteczne. Aby wyczyścić pralkę w ten sposób, należy do pustego bębna wrzucić dwie tabletki bez osłonek rozpuszczających się w wodzie. Następnie wystarczy włączyć pralkę i ustawić temperaturę prania na minimum 60 stopni Celsjusza i gotowe. Sposób ten zadba nie tylko o czystość bębna, ale też rur, ponieważ wiele tabletek zawiera w sobie sól, która zmiękcza wodę i zapobiega osadzaniu się kamienia.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: