"Tadzik! Do domu!" to jej najpopularniejsza kwestia. Minęło od niej 18 lat. Dziś Chotecka ma 56 lat

Choć Dorota Chotecka-Pazura aktywna zawodowo jest już od 1993 roku to rola żywiołowej Danuty Norek w jednym z najpopularniejszych seriali komediowych "Miodowe Lata" przyniosła jej prawdziwą popularność. Aktorka kojarzona jest głównie z produkcji humorystycznych, jednak w życiu osobistym musiała się zmierzyć z prawdziwym dramatem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Różczka, Pazura, Stramowski, Arciuch. Rozmawiamy z gwiazdami „Tajemnicy zawodowej"

Dorota Chotecka w 1993 roku ukończyła łódzką Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną na wydziale aktorskim i od razu zadebiutowała w filmie. Pierwszym, w jakim zagrała było Pożegnanie z Marią. Rola żony Tomasza nie przyniosła jej większego rozgłosu. Zmieniło to się jednak w 1998 roku za sprawą występów w dwóch popularnych serialach komediowych. 

Za rolę Danuty Norek pokochały ją miliony widzów. Na ekranie Dorotę Chotecką możemy podziwiać do dziś 

Dla aktorki 1998 rok był przełomowy. W tym czasie zakończyła się emisja znanego serialu 13 Posterunek, w którym zagrała rudowłosą prostytutkę Jolę. Choć w serialu reżyserii Macieja Ślesickiego nie zagrała głównej roli, to stała się dzięki niej rozpoznawalna.

 

Jednak dopiero wcielenie się w żonę Tadeusza Norka w serialu Miodowe Lata sprawiło, że Dorota Chotecka zapisała się na lata w pamięci wielu Polaków. Wybuchową Danutę Norek, którą odgrywała przez 5 lat, widzowie pokochali. 

 

Na tym nie zakończyła się jednak aktorska przygoda Choteckiej. Później można było ją podziwiać w wielu innych znanych serialach tj. Na Wspólnej, Barwy Szczęścia czy M jak Miłość. Przez 8 lat grała również słynną Krystynę Więcławską w komediowym serialu Ranczo. Serialowa właścicielka sklepu, a następnie wójt gminy Wilkowyje okazał się kolejną niezapomnianą rolą aktorki. Obecnie Dorotę Chotecką będziemy mogli zobaczyć w najnowszej produkcji TVN, czyli 2. sezonie serialu Tajemnica zawodowa, gdzie zagra u boku swojego szwagra Cezarego Pazury. 

 

Serce Doroty Choteckiej już od 33 lat jest zajęte. Skradł je aktor Radosław Pazura. Ich związek nie zawsze był usłany różami 

Dorota Chotecka jest starsza od swojego męża o trzy lata. Poznali się na studiach w łódzkiej filmówce. Podobno to czerwone legginsy i niedostępność aktorki zawróciły Radosławowi w głowie. Od tamtej pory bywali nierozłączni, choć aktora wówczas powtarzała, że kariera jest dla niej w życiu priorytetem.

 

Pazura oświadczał się jej kilka razy, jednak do ceremonii ostatecznie nie dochodziło. Wszystko zmieniło się w 2003 roku, kiedy to Radosław Pazura uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, co wyznała w rozmowie jako gość Dzień Dobry TVN

- Radek oświadczył mi się ze trzy cztery razy, pierścionki przyjmowałam, z decyzją było gorzej. Później los zdecydował trochę za nas, bo wszyscy chyba wiedzą, że Radek miał wypadek ileś lat temu, w związku z tym pomyślałam sobie, że będę sama, nic mi nie zostanie, gdy zostanę sama. Pomyślałam, że to był największy błąd, bo ja się bałam tego ślubu. Natychmiast jak ozdrowiał i mi się oświadczył, to oczywiście przyjęłam i wzięliśmy ślub i powiem, że była to jedna z najlepszych decyzji, jaką podjęłam. 

W 2003 roku w Boże Narodzenie stanęli na ślubnym kobiercu w Rzymie z dala od mediów. W skromnej uroczystości wzięło udział kilkanaście osób. 

Od 2007 roku Dorota Chotecka jest również szczęśliwą mamą. Droga do macierzyństwa nie była jednak łatwa

Instynkt macierzyński, jak sama aktorka mówi, poczuła dopiero zbliżając się do 40-stki. Dopiero po 4 latach starań, para doczekała się wymarzonego dziecka: 

- Przez kilka lat nie mogłam zajść w ciążę. Instynkt macierzyński mi się obudził, więc bardzo mocno to przeżywałam. Był płacz i poczucie winy. — wyznała w rozmowie z magazynem Viva.pl

W 2007 roku urodziła im się córka Klara. Małżeństwo dba jednak bardzo o jej prywatność, jak Chotecka kiedyś zaznaczyła na prośbę córki, która nie chce pokazywać się publicznie czy iść w ślady rodziców. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: