Jak i czym wyczyścić meble z ekoskóry? Domowe sposoby, by Twoje mieszkanie zachwycało czystością

Meble wykonane ze skóry ekologicznej ą popularne w wielu domach i mieszkaniach. Naturalna skóra jest znacznie droższa, a ekologiczny zamiennik nie pochodzi ze zwierzęcych materiałów. Decydując się na taki rodzaj mebli, warto zapoznać się ze sposobem ich pielęgnacji i dbania o dobry wygląd. Oto domowe sposoby, dzięki którym meble dłużej zachowają idealny stan.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ekoskóra to syntetyczna tkanina, która strukturą i wyglądem przypomina skórę naturalną. Imitacja skóry ma wiele zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim cena, która jest znacznie niższa. Drugą zaletą jest możliwość dowolnego farbowania i nadawania koloru materiałowi. Codzienne użytkowanie i dbanie o meble z syntetycznej skóry przekłada się na długość idealnego wyglądu mebli. Wszelkie zabrudzenia i plamy należy niezwłocznie usuwać, a ostre narzędzia czy elementy należy trzymać z daleka od mebli.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

O czym pamiętać przy dbaniu o meble z ekoskóry?

Meble wykonane z ekoskóry, szczególnie kanapy czy sofy to elementy wnętrz, z których korzystamy intensywnie. Należy pamiętać o zachowaniu uwagi i ostrożności, by mebel służył nam w nienaruszonym stanie jak najdłużej. Ewentualne zabrudzenia czy plamy najlepiej usunąć zaraz po ich postaniu, żeby w przyszłości uniknąć stosowania silniejszych preparatów czyszczących. Zanim jednak przejdziesz do stosowania ostatecznych rozwiązań, prewencyjnie dbaj o meble i regularnie czyść materiał.

Dwa sposoby na czyszczenie mebli z ekoskóry: na sucho i na mokro

  1. Czyszczenie na sucho – to podstawowy i zasadniczy etap czyszczenia mebli wykonanych z ekoskóry. W trakcie czyszczenia materiału pozbywamy się wszelkich zabrudzeń, kurzu i okruchów. W tym celu najlepiej sięgnąć po odkurzacz z końcówką do czyszczenia mebli. Ewentualnie można również użyć suchej ściereczki lub zmiotkę i szufelkę. Czyszczenie na sucho należy wykonywać tak często jak jest taka możliwość.
  2. Czyszczenie na mokro – drugą opcję najlepiej wykorzystać, jeśli chcemy się pozbyć większych i bardziej uciążliwych zabrudzeń. Wystarczy, że użyjesz lekko zwilżonej ściereczki i dodasz do niej odrobinę wody z dodatkiem płynu do naczyń lub szarego mydła. Taki sposób pozwoli na skuteczne pozbycie się zabrudzeń, nie uszkadzając przy tym materiału. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: