To nie mit! Ten produkt, który zazwyczaj pijesz poradzi sobie nawet z największym brudem

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie i usuwanie zabrudzeń czy plam. Okazuje się, że produkt, który piją ludzie na całym świecie ma również właściwości czyszczące. Sprawdź, czy wiedziałeś o tych działaniach jednego z najpopularniejszych napojów, które dostępne są w niemal każdym sklepie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Produkt, o którym mowa to oczywiście znana i lubiana na całym świecie coca-cola. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z ilości zastosowań tego produktu. Oto najpopularniejsze sposoby na wykorzystanie tego napoju.

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Cudowne właściwości coca-coli

Napój gazowany to kultowy napój, a za jego smak odpowiadają substancje słodzące, dwutlenek węgla,  kwas fosforowy, karmel amoniakalno-siarczynowy, kofeina i woda. Przede wszystkim za walory smakowe odpowiada zestaw aromatów i substancji smakowych, które strzeżone są tajemnicą i znane są tylko przez wąskie grono osób. Nadmierne spożywanie coca-coli może jednak powodować skutki uboczne w postaci cukrzycy, erozji szkliwa zębów czy ubytki próchnicze.

Coca-Cola jako odplamiacz i odkamieniacz

  1. Coca-cola może okazać się wyjątkowo skutecznym produktem, który pozbędzie się śladów z krwi, owoców, smaru, a nawet oleju. Wystarczy polać napojem poplamione miejsce i pozostawić na chwilę. Następnie należy przepłukać zimną wodą tkaninę i uprać ręcznie lub w pralce.
  2. Jeśli ciężko nam uporać się z zalegającym kamieniem na armaturze, płytkach ceramicznych czy innych elementach domowych warto sięgnąć po coca - colę. W przypadku muszli klozetowej wystarczy wlać napój do toalety i zostawić na dłuższą chwilę, by zaczął działać. Przy płaskich powierzchniach najlepiej użyć ściereczki nasączonej napojem i przetrzeć zabrudzone miejsca. Podobnie należy pozostawić na kilka godzin, by produkt zaczął działać. Ciekawą opcją jest również odkamienienie czajnika przy pomocy coca - coli. Napój w połączeniu z wodą gotujemy w urządzeniu i czekamy, aż ostygnie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: