To nie mit! Ten produkt, który zazwyczaj pijesz poradzi sobie nawet z największym brudem

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie i usuwanie zabrudzeń czy plam. Okazuje się, że produkt, który piją ludzie na całym świecie ma również właściwości czyszczące. Sprawdź, czy wiedziałeś o tych działaniach jednego z najpopularniejszych napojów, które dostępne są w niemal każdym sklepie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Produkt, o którym mowa to oczywiście znana i lubiana na całym świecie coca-cola. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z ilości zastosowań tego produktu. Oto najpopularniejsze sposoby na wykorzystanie tego napoju.

Kasia Cichopek podzieliła fanki zdjęciem (zdjęcie ilustracyjne)Spodnie Kasi Cichopek były hitem lat 2000. Fani podzieleni

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Cudowne właściwości coca-coli

Napój gazowany to kultowy napój, a za jego smak odpowiadają substancje słodzące, dwutlenek węgla,  kwas fosforowy, karmel amoniakalno-siarczynowy, kofeina i woda. Przede wszystkim za walory smakowe odpowiada zestaw aromatów i substancji smakowych, które strzeżone są tajemnicą i znane są tylko przez wąskie grono osób. Nadmierne spożywanie coca-coli może jednak powodować skutki uboczne w postaci cukrzycy, erozji szkliwa zębów czy ubytki próchnicze.

Coca-Cola jako odplamiacz i odkamieniacz

  1. Coca-cola może okazać się wyjątkowo skutecznym produktem, który pozbędzie się śladów z krwi, owoców, smaru, a nawet oleju. Wystarczy polać napojem poplamione miejsce i pozostawić na chwilę. Następnie należy przepłukać zimną wodą tkaninę i uprać ręcznie lub w pralce.
  2. Jeśli ciężko nam uporać się z zalegającym kamieniem na armaturze, płytkach ceramicznych czy innych elementach domowych warto sięgnąć po coca - colę. W przypadku muszli klozetowej wystarczy wlać napój do toalety i zostawić na dłuższą chwilę, by zaczął działać. Przy płaskich powierzchniach najlepiej użyć ściereczki nasączonej napojem i przetrzeć zabrudzone miejsca. Podobnie należy pozostawić na kilka godzin, by produkt zaczął działać. Ciekawą opcją jest również odkamienienie czajnika przy pomocy coca - coli. Napój w połączeniu z wodą gotujemy w urządzeniu i czekamy, aż ostygnie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: