Partnerka Władimira Putina mieszka w Szwajcarii. Powstała petycja, by wydalić ją z kraju

- Dlaczego mając na uwadze rozmiar sankcji nałożonych na Rosję, nadal gościcie ją oraz jej rodzinę w czasie, gdy Putin niszczy życie milionów ludzi? - pytają autorzy petycji, pod którą podpisało się już ponad 42 tysiące osób.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Gen. Pacek: Rosja jest przygotowana na długą wojnę, ale nie przewidziała sankcji

Władimir Putinem był mężem Ludmiły przez 30 lat. Z czasem jednak ich związek zaczął przeżywać poważny kryzys. Para przestała pokazywać się publicznie razem w 2009 roku i ostatecznie rozwiodła się w 2013 roku. Podobno to kobieta była inicjatorką rozwodu.

Potajemny ślub Putina i sportsmenki

W 2009 roku media na całym świecie obiegła informacja, że Putin po raz kolejny został ojcem. Matką dziecka była młodsza od niego o 30 lat gimnastyczka artystyczna Alina Kabajewa. Z kolei we wrześniu 2013 opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował, że sportsmenka wyszła potajemnie za mąż za Putina. Informacja ta jednak nigdy nie została oficjalnie potwierdzona. 

"Mimo wojny Szwajcaria nadal gości wspólniczkę reżimu"

Niedawno pojawiły się spekulacje, że Kabajewa oraz jej dzieci mieszkają w Szwajcarii w rezydencji w pobliżu jeziora Lugano. W związku z wojną w Ukrainie na serwisie change.org utworzono petycję, której autorzy domagają się wydalenia kobiety z tego kraju. Co ciekawe, w ciagu kilku dni pod petycją podpisało się już ponad 42 tysiące osób.

Mimo wojny Szwajcaria nadal gości wspólniczkę reżimu. Nadszedł czas, by ten kraj zaczął działać i doprowadził do ponownego połączenia Aliny 'Ewy Braun' Kabajewej z jej fuhrerem. Dlaczego mając na uwadze rozmiar sankcji nałożonych na Rosję, nadal gościcie ją oraz jej rodzinę w czasie, gdy Putin niszczy życie milionów ludzi?

- pytają autorzy petycji

Szwajcario, prosimy żebyś dokładnie przemyślała fakt, że Kabajewa ma obywatelstwo twojego kraju i żebyś sprawdziła tę osobę w kwestii sankcji. Zwłaszcza, że zajmuje się ona szerzrzeniem propagandy. Podejmij decyzję w sprawie dalszego przebywania tej osoby w kraju

- dodają.

 
Więcej o: