Laminacja brwi w domu krok po kroku. Ta banalna metoda pozwala zaoszczędzić nawet 200 złotych!

Laminacja brwi w domu jest prosta! Ten sposób na brwi sprawi, że będą idealnie uczesane na długo. Kształt brwi ani drgnie, jeśli zrobisz to zgodnie ze wskazówkami. Domowe sposoby na laminację brwi pomogą ci przy okazji zaoszczędzić pieniądze. To nawet 200 złotych.

Idealne brwi to często efekt kilkudziesięciominutowej czynności wykonywanej w domu. Dokładne czesanie, kolorowanie kredką, lub cieniem, kreślenie konturu czy utrwalanie może być pracochłonne. Niektóre panie używają utrwalacza na szczoteczce, a inne mydełka do brwi. To efekt chwilowy i wymagający regularnego powtarzania, dlatego większość kobiet korzysta z usługi laminacji. Można wykonać ją w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 praktyczne triki kosmetyczne, które z pewnością przydadzą ci się nie raz

Na czym polega laminacja brwi? W domu i w salonie wygląda podobnie

Laminacja brwi to zabieg kosmetyczny polegający na nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu i utrwaleniu ich na dłuższy czas. Na skutek działania kwasu tioglikolowego włoski są sztywne, błyszczące i zaczesane w określonym kierunku. Ten związek chemiczny wpływa na wiązania dwusiarczkowe. W pierwszym etapie rozrywa je, a następnie tworzy nowe. Dzięki temu łuska znajdująca się na włoskach zostaje otwarta, a same brwi nie "czochrają się". Zabieg należy odnawiać co kilka tygodni.

Małgorzata Rozenek pozuje w cielistej bieliźnie. Figura godna pozazdroszczenia Kurtka Małgorzaty Rozenek to hit. Podobna w Reserved i HM

Ile kosztuje laminacja brwi w domu, a ile laminacja brwi w salonie?

Laminacja brwi w salonie kosmetycznym w zależności od miejscowości kosztuje od 100 do 250 złotych. W domu natomiast można wykonać go kupionymi wcześniej kosmetykami, które są wydajne i nie kosztują aż tak wiele. Żel do laminacji brwi ze szczoteczką to koszt około 45 złotych, a jednorazowa saszetka ze specjalnym produktem kosztuje około 17 złotych. Są też specjalne zestawy ze wszystkimi niezbędnymi elementami za około 100 złotych. Starczą na kilkanaście zabiegów.

Co pyli w marcu? Te rośliny dadzą się we znaki alergikom Co pyli w marcu? Te rośliny mocno dadzą się we znaki alergikom

Laminacja brwi w domu jest łatwa! Jak laminować brwi krok po kroku?

Potrzebne będą:

  • patyczki do aplikowania produktów,
  • grzebyki do czesania brwi,
  • cleaner inaczej odtłuszczacz (można zastąpić roztworem soli fizjologicznej),
  • klej do włosków,
  • aktywator, który przygotowuje włoski otwierając ich łuski,
  • kosmetyk utrwalający włoski.

Oczyść dokładnie skórę wokół oczu i przemyj ją solą fizjologiczną. Następnie wyczesz włoski grzebykiem lub szczotką i wystylizuj ku górze za pomocą kleju. Za pomocą cienkiego aplikatora nałóż aktywator, który zmiękcza włoski. Nie przesadź, wystarczy odrobina, aby pokryć całe brwi. Nałóż na brwi kawałek folii spożywczej i dociśnij ją do skóry i włosków. Już po 10-15 minutach zmyj aktywator za pomocą patyczka kosmetycznego (bez użycia wody). Kolejno nałóż preparat, który utrwala włoski. Zwróć uwagę, aby każdy z włosków był starannie pokryty. Wyczesz brwi grzebykiem lub szczoteczką. Odczekaj chwilę, aby ponownie nałożyć na brwi folię spożywczą na 10-15 minut. Teraz zmyj preparat suchym patyczkiem kosmetycznym i przeczesz włoski czystym grzebykiem. Użyj pęsety aby ostatecznie wyregulować brwi. Na koniec użyj olejku pielęgnującego.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: