Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowe sposoby, które są skuteczne i nie trzeba na nie wydawać fortuny

Problem mrówek w domu to częste utrapienie. Owady w poszukiwaniu pokarmu wdzierają się w mury budynków i szukają idealnego miejsca do założenia kolonii. Jak pozbyć się mrówek z domu prostym, domowym sposobem? Sprawdź metody, które zadziałały.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mrówki to bardzo pożyteczne stworzenia, lecz w domu są one niepożądane. Pozbywanie się ich często jest wyjątkowo żmudnym i czasochłonnym procesem. Warto przede wszystkim pamiętać o zachowaniu czystości, gdyż mrówki żywią się resztkami jedzenia, których w domu jest pełno. 

Dorota Gardias "Bajeczna" spódnica Doroty Gardias. Ten kolor to hit sezonu

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zdradza szczegóły programu "Nasz nowy dom"

Domowe sposoby, które pomogą w walce z owadami. Jak pozbyć się mrówek z domu?

Sposoby, które są dostępne w domu to pierwsze kroki, które podejmujemy w walce z mrówkami. Metody te są wyjątkowo tanie i proste w użyciu. Zanim użyjemy silniejszych i bardziej specjalistycznych środków warto wyprobować te, które sprawdziły się w wielu przypadkach.

  • Sól na mrówki - to jedna z najskuteczniejszych, tanich i łatwodostępnych sposobów na pozbycie się niechcianych owadów z domu. Wystarczy, że posypiesz produktem ścieżki, którymi uczęszczają mrówki i zostawisz na kilka dni. Ten sposób nie zabije owadów, lecz skutecznie je odstraszy do powrotu.
  • Soda na mrówki - prosukt, który ma wiele zastosowań, dzięki swoim właściwościom. Sodą oczyszczoną skutecznie pozbędziesz się nieproszonych gości, w postaci mrówek. Podobnie jak w przypadku soli, wystarczy, że obsypiesz produktem ścieżki uczęszczane przez mrówki. Sposób ten może skutecznie odstraszyć owady.
  • Ocet na mrówki - nie tylko do żywności czy sprzątania, również jako sposób na odstraszenie mrówek w domu. Ocet swoim intensywnym zapachem skutecznie odstraszy owady. Wystarczy, że połączysz produkt z odrobiną wody i spryskasz miejsca, w których występują mrówki. 

Sprawdzone porady "Perfekcyjnych Pań Domu"

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród) można znaleźć wiele porad i rozwiązań na męczące problemy. Oto najpopularniejsze komentarze i wskazówki w przypadku pozbycia się mrówek z domu:

Tylko sól. Grubo. Nie przejdą. Żadnej chemii.
Najlepszym sposobem na mrówki jest proszek do pieczenia. Ja czasami rozrabiałam z wodą i psikałam.
Mąka kukurydziana jest super. Sprawdziłam. Polecam
Właśnie dzisiaj zasypałam miejsce, z którego wychodzą dużą ilością pieprzu mielonego

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: