Jak dbać o czarną armaturę, żeby służyła latami i wyglądała jak nowa? Nie popełniaj tego błędu

Czarna armatura w łazience czy w kuchni wymaga specjalnego traktowania. Bardzo łatwo popełnić błąd podczas codziennego użytkowania. Niewiele osób wie jak dbać o czarną armaturę, żeby służyła latami i wyglądała jak nowa. Na szczęście znamy kilka sposobów.

Czarna armatura wygląda stylowo i nowocześnie. Znakomicie pasuje do loftowego i surowego designu. Ciemna bateria w kuchni, czy łazience niestety lubi się brudzić. Tworzy się na niej osad, a czyszczenie jej bywa pracochłonne. Na szczęście są sposoby, aby łatwo ją doczyścić. Nie są drogie i nie wymagają dokładnego szorowania. Możesz też uniknąć zabrudzeń nie powielając popularnego błędu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak czyścić czarną armaturę? Warto najpierw zastanowić się - jak często to robić

Wiele osób myśli, że zmywając naczynia używamy wody i płynu, więc armatura nie ma się czym zabrudzić. Woda, która po niej spływa jest przecież czysta, a płyn może tylko spotęgować efekt czystości. Nic bardziej mylnego! Woda, która płynie w twoim kranie może być twarda. W ten sposób gromadzą się białe, nieprzyjemne osady i zacieki. Aby tego uniknąć, regularnie czyść armaturę chociaż raz w tygodniu.

Wiemy jak czyścić czarną armaturę domowymi sposobami. Są tanie i działają

Okazuje się, że aby wyczyścić czarną armaturę potrzebny jest... olej! Nie mówimy oczywiście o przypalonym oleju z patelni, którą myjemy w zlewie, czy zmywarce, ale o oleju roślinnym. Ten produkt stosowany "na zimno" nie okleja się na powierzchni, a rozprowadzony równomiernie zdziała cuda. Kolejny sposób to niezawodny ocet. Roztwór wody z octem w proporcjach 1:1 może być wykorzystywany nie tylko do czyszczenia powierzchni, ale np. do odtykania rur, czy pozbywania się kamienia. Decydując się na zakup specjalnych produktów w sklepie, zwróć uwagę czy posiadają substancje zawierające powłokę hydrofobową. Dzięki temu efekt czystości będzie utrzymywał się dłużej.

Jak dbać o czarną armaturę na co dzień i czy warto mieć czarne baterie?

Czarna armatura wymaga szczególnego traktowania, ale jak to mówią - coś za coś. Wygląda oryginalnie, efektownie i z pewnością jest w stanie nadać charakter z pozoru pospolitym wnętrzom. Fakt, że wymaga regularnego czyszczenia ma swoje plusy. Generuje nawyk systematyczności i dbania o porządek. Aby regularnie czyścić czarną armaturę zainwestuj w gąbkę, lub ściereczkę, a także odpowiednie produkty. Nie używaj zmywaka, ani nie szoruj ostrymi narzędziami! To może zniszczyć np. zlew. Warto zainwestować też np. w zmiękczacz do wody. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko gromadzenia się osadu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: