Czarna armatura wygląda stylowo i nowocześnie. Znakomicie pasuje do loftowego i surowego designu. Ciemna bateria w kuchni, czy łazience niestety lubi się brudzić. Tworzy się na niej osad, a czyszczenie jej bywa pracochłonne. Na szczęście są sposoby, aby łatwo ją doczyścić. Nie są drogie i nie wymagają dokładnego szorowania. Możesz też uniknąć zabrudzeń nie powielając popularnego błędu.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Wiele osób myśli, że zmywając naczynia używamy wody i płynu, więc armatura nie ma się czym zabrudzić. Woda, która po niej spływa jest przecież czysta, a płyn może tylko spotęgować efekt czystości. Nic bardziej mylnego! Woda, która płynie w twoim kranie może być twarda. W ten sposób gromadzą się białe, nieprzyjemne osady i zacieki. Aby tego uniknąć, regularnie czyść armaturę chociaż raz w tygodniu.
Okazuje się, że aby wyczyścić czarną armaturę potrzebny jest... olej! Nie mówimy oczywiście o przypalonym oleju z patelni, którą myjemy w zlewie, czy zmywarce, ale o oleju roślinnym. Ten produkt stosowany "na zimno" nie okleja się na powierzchni, a rozprowadzony równomiernie zdziała cuda. Kolejny sposób to niezawodny ocet. Roztwór wody z octem w proporcjach 1:1 może być wykorzystywany nie tylko do czyszczenia powierzchni, ale np. do odtykania rur, czy pozbywania się kamienia. Decydując się na zakup specjalnych produktów w sklepie, zwróć uwagę czy posiadają substancje zawierające powłokę hydrofobową. Dzięki temu efekt czystości będzie utrzymywał się dłużej.
Czarna armatura wymaga szczególnego traktowania, ale jak to mówią - coś za coś. Wygląda oryginalnie, efektownie i z pewnością jest w stanie nadać charakter z pozoru pospolitym wnętrzom. Fakt, że wymaga regularnego czyszczenia ma swoje plusy. Generuje nawyk systematyczności i dbania o porządek. Aby regularnie czyścić czarną armaturę zainwestuj w gąbkę, lub ściereczkę, a także odpowiednie produkty. Nie używaj zmywaka, ani nie szoruj ostrymi narzędziami! To może zniszczyć np. zlew. Warto zainwestować też np. w zmiękczacz do wody. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko gromadzenia się osadu.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina