Polka została Miss World 2021. Po 33 latach powtórzyła sukces Anety Kręglickiej

Karolina Bielawska to druga Polka w historii, która sięgneła po koronę najpiękniejszej kobiety świata. Pochodząca z Łodzi 22-latka powtórzyła sukces Anety Kręglickiej. - Zapamiętam ten moment do końca życia - mówi Miss World 2021.

Więcej newsów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Karolina Bielawska w pierwszym wywiadzie po wygranej w konkursie Miss Polonia 2019

17 marca nad ranem polskiego czasu po raz 70. przyznano tytuł Miss World. Pierwotnie finał konkursu miał się odbyć 16 grudnia 2021, jednak ze względów pandemicznych zdecydowano się przenieść go na 16 marca 2022. Jak się jednak okazuje data ta okazała się być szczęśliwa dla naszego kraju, gdyż podczas odbywających się w Portoryko wyborów, spośród reprezentantek 40 krajów, to właśnie Polka została wybrana najpiękniejszą kobietą świata.

Karolina Pisarek Polka w zestawieniu "100 najpiękniejszych twarzy świata". Niedawno się zaręczyła

Karolina Bielawska zdobyła tytuł Miss World 2021!

Karolina Bielawska po 33 latach powtórzyła sukces Anety Kręglickiej i otrzymała koronę oraz tytuł Miss World 2021. W 2019 roku zwyciężyła w konkursie Miss Polonia, a teraz podbiła scenę międzynarodową. I wicemiss w tegorocznym konkursie została reprezentantka Stanów Zjednoczonych, a II wicemiss kandydatka z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Byłam w szoku, kiedy usłyszałam swoje imię. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem dumna, że mogę nosić koronę Miss Świata. Zapamiętam ten moment do końca życia

- powiedziała Karolina Bielawska tuż po konkursie.

 

Modelka z zespołem Downa po raz pierwszy w kampanii Victoria's Secret. 'Tworzę historię' (zdjęcie ilustracyjne) Modelka z zespołem Downa po raz pierwszy w kampanii Victoria's Secret

Kim jest najpiękniejsza kobieta świata 2021 roku?

Karolina Bielawska urodziła się 11 kwietnia 1999 roku w Łodzi i aktualnie jest studentką Master of Business Studies na International Faculty of Engineering na Politechnice Łódzkiej. Wcześniej na tej samej uczelni ukończyła natomiast licencjat w naukach o zarządzeniu na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

 

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: