Jak zagęścić włosy w domu? Potrzebujesz tylko 5 zł. Te sposoby są lepsze niż mezoterapia za 300 zł

Wszelkiego rodzaju szampony czy odżywki zwiększające objętość dają tylko chwilowe efekty. Chcąc, aby włosy były nie tylko optycznie, ale i realnie gęstsze, niepotrzebne są kosztowne zabiegi. Wystarczy regularna pielęgnacja w domu. Podpowiadamy, jak ją przeprowadzić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Grube i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Wbrew pozorom nie jest ono trudne do osiągnięcia. Wystarczy jedynie regularna pielęgnacja i cierpliwość. Stosując poniższe sposoby domowe, efekty mogą być zaskakujące.

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Wykorzystaj drożdże 

Maseczka przygotowana na bazie drożdży nie tylko zagęści włosy, ale też przyspieszy wzrost nowych, nawilży je i sprawi, że będą mniej się puszyły. Przygotowuje się ją ekspresowo. Wystarczy łyżeczkę świeżych drożdży zalać szklanką ciepłego mleka i dodać łyżkę miodu. Po ostygnięciu roztworu nakładamy go na włosy i skórę głowy. Pozostawiamy na godzinę, a następnie zmywamy dokładnie szamponem

Ocet jabłkowy pobudza włosy do wzrostu

Chcąc zagęścić włosy warto sięgnąć również po ocet jabłkowy. Należy jednak pamiętać, że absolutnie nie stosujemy go bez uprzedniego rozcieńczenia. Zachowując proporcję 1:1 z wodą przygotowujemy płukankę, którą stosujemy przed umyciem głowy szamponem. Po naniesieniu płukanki na włosy przez 5 minut masujemy skórę głowy, a dopiero później przeprowadzamy właściwe mycie. 

Płukana ziołowa jest najlepszym sposobem na to, jak zagęścić włosy

Możemy kupić gotową płukankę, ale znacznie lepsze efekty przyniesie ta przygotowana samodzielnie. Można korzystać z różnych mieszanek ziół, natomiast my polecamy połączenie: liść brzozy, czarnego bzu, orzecha włoskiego i pokrzywę. Zioła zalewamy zimną wodą, a później podgrzewamy w garnku do momentu wrzenia. Następnie od razu zdejmujemy wywar z ognia i przykrywamy garnek, aby dokładnie się zaparzył. Po odcedzeniu i wystudzeniu mamy gotową płukankę na zagęszczenie włosów. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: