Twoją kuchnię opanowały mole spożywcze? Trudno się ich pozbyć, ale znamy proste sposoby

Mole spożywcze to brązowo-szare owady, które mogą przypominać miniaturowe ćmy. Jeśli zauważysz je w swojej kuchni, warto jak najszybciej podjąć z nimi walkę.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Mole, pająki, mrówki - domowe sposoby na insekty

Chyba każdy, kto doświadczył inwazji moli spożywczych, wie, jak bardzo są one uciążliwe. Walka z tymi owadami to zwykle żmudny proces, wymagający dokładności i kompleksowych działań. Zazwyczaj przynosimy je do domu ze sklepu. Najczęściej znajdują się w ryżach, makaronach, kaszach, czy orzechach. Gdy opanują naszą kuchnię, warto zacząć działać jak najszybciej. 

Mole spożywcze - jak je rozpoznać?

Mole spożywcze wyglądem przypominają niewielkie ćmy. To motyle nocne z rodziny omacnicowatych, które osiągają długość od 10 do 15 milimetrów. Ich skrzydła mają barwę od białej, poprzez srebrzystą, aż do szarobrunatnej. Uaktywniają się głównie w nocy, a wieczorami urządzają sobie loty godowe.

Chcesz zapuścić włosy? Ten produkt za 3 zł sprawi, że będą rosły jak szaloneDomowa wcierka za 5 zł. Hamuje wypadanie włosów i ich nadmierne przetłuszczanie

Mole spożywcze w kuchni - jak się ich pozbyć?

Jeśli mole spożywcze pojawiły się w twojej kuchni, zacznij od wyrzucenia wszystkich otwartych oraz nieszczelnych produktów, w których owady mogły złożyć jaja. Następnie wynieś śmieci, a na koniec umyj szafki oraz znajdujące się w nich pojemniki. Kolejne zakupy umieść w szczelnych słoikach.

Pułapka na mole spożywcze krok po kroku

A oto prosty przepis na domową pułapkę na mole spożywcze. Do jej przygotowania będą potrzebne: woda, płyn do mycia naczyń oraz ocet jabłkowy. 

  1. Wymieszaj ocet oraz wodę w proporcji 1:1 (ocet jabłkowy jest świetnym wabikiem, który przyciąga mole spożywcze);
  2. dodaj 3-4 krople płynu do naczyń;
  3. wymieszaj wszystkie składniki;
  4. wypełnij miseczki lub szklanki mieszanką;
  5. włóż je do wszystkich szafek, w których znajduje się jedzenie, a także postaw na blatach.

Ta fryzura to hit sezonu! Działa jak lifting. Fryzjer gwiazd pokazał, jak zrobić ją w 30 sekund (zdjęcie ilustracyjne)Ta fryzura to hit sezonu! Fryzjer gwiazd pokazał, jak zrobić ją w 30 sekund

Więcej o: