TikTokerka pokazuje genialny sposób na pryszcze. Kosztuje niecałe 4 złote

TikTok to prawdziwa kopalnia wiedzy. Poza zabawnymi filmikami, które królują na tej platformie, można również znaleźć profile, które przekazują wartościową wiedzę. Jedna z użytkowniczek postanowiła podzielić się swoim sposobem na pryszcze.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Na TikToku można znaleźć naprawdę sporo użytkowników, którzy dzielą się swoją wiedzą z różnych dziedzin. Niektórzy uczą angielskiego, inni pokazują jak wykonać prawidłową pielęgnację, a jeszcze inni pokazują swoje triki. Wypryski, pryszcze, wągry to jest coś, z czym prawdopodobnie zmagał się każdy z nas. "Istota Cery" to profil Agnieszki Dziarnowskiej, na którym pokazuje jak radzi sobie z trądzikiem. Z jej opisu dowiadujemy się, że od 9 lat z nim się zmaga. 

Zobacz wideo

Maść z apteki działa cuda na pryszcze 

Zanim przejdziemy do pokazania wam filmiku i opisania produktu, który przedstawia Agnieszka, musimy podkreślić, że problemy skórne mogą być różne i czasem, kiedy nie mamy pewności czy stosować dany produkt, warto skonsultować to z lekarzem dermatologiem. 

Agnieszka na TikToku opublikowała filmik, w którym pokazała działanie maści ichtiolowej, dostępnej w każdej aptece. Nagranie już obejrzano 3 mln razy. Dziewczyna pokazała zmianę skórną, która jak sama wspomniała, nie tylko źle wyglądała, ale również bolała. Maść Agnieszka nałożyła o 9 rano i potrzebowała tzw. "ekspressu"  bo o 15 musiała wyjść z domu. Później okazało się, że jej plany uległy zmianie i już o 12 widzimy efekt tego zabiegu. 

TikTokerka wyjaśniła swoim fanom, że ważne jest obserwowanie swojego organizmu i skóry. Jak sama przyznała o godzinie 12 już czuła, że maść zaczyna jej podrażniać skórę, więc był to najwyższy czas, żeby ją po prostu zmyć. 

Nagranie podsumowała w ten sposób: - "Oczywiście jest to efekt trzygodzinny, więc wielkich frykasów ananasów tu nie ma, ale polecanko". 

Nie da się ukryć, że działanie maści widać na pierwszy rzut oka. W komentarzach internauci dzielą się również swoimi doświadczeniami i wielu z nich uważa, że maść ichtiolowa potrafi zdziałać cuda. W aptece ten produkt można kupić już za około 4 złote. 

Co to jest maść ichtiolowa?

Maść ichtiolowa to lek do miejscowego stosowania na skórę, którego substancją czynną jest sulfobituminian amonowy. Lek działa ściągająca oraz ma działanie przeciwbakteryjne. Najczęściej maść ichtiolową stosuje się w przypadku wyprysku, czyraczności i trądziku. Hamuje ona rozwój i rozmnażanie bakterii oraz ułatwia odchodzenie ropy. Maść ma brunatne zabarwienie i charakterystyczny zapach. Produkt dostępny jest bez recepty. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Więcej o: