Więcej ciekawych artykułów z poradami domowymi znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.
Dziecko wróciło ze szkoły z plamami z długopisu na ubraniach? A może masz jakieś ubrania z takimi plamami i nie wiesz co z tym zrobić? Mamy dla Ciebie 5 skutecznych sposób na plamy z długopisu!
Zmocz plamę wodą, potem posyp solą i natrzyj cytryną. Potem zmyj wszystko wodą i wypierz poplamione ubranie w pralce. Pamiętaj, aby nie zostawiać mikstury na ubraniu na dłużej, bo zostawi biały osad!
Nie masz świeżej cytryny? Nic nie szkodzi! Sproszkowany kwasek też wystarczy! Posyp nim plamę i pozostaw na kilka minut, po czym zmyj ciepłą wodą. Jeśli trzeba, normalnie wypierz ciuch. Kwasku możesz używać nawet do delikatnych tkanin, bo nie odbarwia ich.
Postępowanie jest takie same jak przy kwasku - plamę zmocz wodą, posyp sodą i zaczekaj kilka minut. Potem wypierz ubranie w pralce.
W drugim sposobie plamę z długopisu oblewamy kwaśnym mlekiem (lub kefirem) i zostawiamy na pół godziny. Po tym czasie pierzemy w pralce zabrudzoną tkaninę.
To szybki sposób na pozbycie się plamy z długopisu. Zmocz plamę wodą i połóż na nią papierowy ręcznik. Spryskaj go lakierem do włosów. Tusz powinien wsiąknąć w ręcznik. Jeśli pozostały jakieś plamki, wypierz ubranie.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy porady domowe. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.