Jak wyczyścić plamy z długopisu? 5 szybkich, tanich i niezawodnych metod

Plamy z długopisu są Twoją zmorą? Dziecko ma co chwilę kleksy z tuszu na ubraniach? Nie masz już pomysłu, jak się ich pozbyć? Nie załamuj rąk! Mamy dla Ciebie 5 bardzo skutecznych sposobów na ich zmycie! Wypróbuj koniecznie!

Więcej ciekawych artykułów z poradami domowymi znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Dziecko wróciło ze szkoły z plamami z długopisu na ubraniach? A może masz jakieś ubrania z takimi plamami i nie wiesz co z tym zrobić? Mamy dla Ciebie 5 skutecznych sposób na plamy z długopisu!

Sok z cytryny lub kwasek cytrynowy

Zmocz plamę wodą, potem posyp solą i natrzyj cytryną. Potem zmyj wszystko wodą i wypierz poplamione ubranie w pralce. Pamiętaj, aby nie zostawiać mikstury na ubraniu na dłużej, bo zostawi biały osad!

Nie masz świeżej cytryny? Nic nie szkodzi! Sproszkowany kwasek też wystarczy! Posyp nim plamę i pozostaw na kilka minut, po czym zmyj ciepłą wodą. Jeśli trzeba, normalnie wypierz ciuch. Kwasku możesz używać nawet do delikatnych tkanin, bo nie odbarwia ich.

Soda oczyszczona bądź kwaśne mleko/kefir

Postępowanie jest takie same jak przy kwasku - plamę zmocz wodą, posyp sodą i zaczekaj kilka minut. Potem wypierz ubranie w pralce.

W drugim sposobie plamę z długopisu oblewamy kwaśnym mlekiem (lub kefirem) i zostawiamy na pół godziny. Po tym czasie pierzemy w pralce zabrudzoną tkaninę.

Lakier do włosów - najszybszy sposób na plamy z długopisu

To szybki sposób na pozbycie się plamy z długopisu. Zmocz plamę wodą i połóż na nią papierowy ręcznik. Spryskaj go lakierem do włosów. Tusz powinien wsiąknąć w ręcznik. Jeśli pozostały jakieś plamki, wypierz ubranie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy porady domowe. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: