Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim lustro. Efekt z pewnością Cię zaskoczy

Zastanawiasz się ile właściwości i zastosowań mają ziemniaki? Okazuje się, że możesz go przekroić na pół i przetrzeć nim okna lub lustra. Sprawdź, na czym polega wykorzystanie ziemniaka w ten sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ziemniaki to jedne z najpopularniejszych i bardziej lubianych produktów, które wykorzystujemy w kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie posiłki bez dodatku ziemniaków. Oprócz walorów smakowych mają one, jak się okazuje jeszcze kilka innych zastosowań. Niektóre z nich mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu. Ziemniaki można wykorzystać w pielęgnacji włosów, do rozciągania butów czy usuwania plam po warzywach i owocach. Co się stanie, jak przetrzemy nimi lustro lub okno?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim lustro lub okno. Szyby będą lśniły

Ciekawym zastosowaniem ziemniaków może być użycie ich podczas mycia okien lub czyszczenia powierzchni luster w domach. Ten trik jest nie tylko skuteczny, ale również ekologiczny. Jego wykonanie jest banalnie proste i potrzebujesz do niego jednego surowego ziemniaka. Przekrój go na pół i jedną z połówek przetrzyj okna i lustra w domu. Gdy skończymy, to usuwamy nadmiar soku, który został na szybach i czyścimy powierzchnię z użyciem czystej szmatki z mikrofibry. Ten sposób sprawi, że powierzchnia luster lub szyb będzie lśnić, a Ty nie będziesz korzystać ze środków chemicznych. Ponadto ta metoda może się przydać również w przypadku czyszczenia np. okularów do pływania czy gogli narciarskich.

Surowy ziemniak jako sposób na szyby w aucie

Ziemniaka w surowej postaci możesz również wykorzystać do czyszczenia szyb w samochodzie. Rezultaty mogą być naprawdę trwałe, gdyż produkt ten tworzy, a dokładniej zawarta w nim skrobia tworzy naturalną barierę. Szkło staje się bardziej odporne na zabrudzenia i szyby nie "parują" tak szybko.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: