Zmiany w InPost. Ceny idą w górę. Wiemy, od kiedy zaczną obowiązywać nowe stawki

Klientów InPost już niedługo czeka wzrost opłat za usługi kurierskie. Firma wydała krótki komunikat dotyczący zmiany regulaminów i cenników. Jak wpłynie to na kieszenie osób korzystających z usług popularnego przewoźnika paczek?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niemieckie karabiny z okresu II wojny światowej w przesyłce kurierskiej

Nie tylko klientów biznesowych, ale również detalicznych korzystających z usług InPost czekają wkrótce zmiany. Firma za pośrednictwem swojej strony wydała krótki komunikat o nowych stawkach i modyfikacji regulaminu. Nie jest podany powód tej decyzji, jednak biorąc pod uwagę szalejącą inflację, można domyślać się, że jest to wynik rosnących kosztów prowadzenia działalności. 

Zmiany w InPost. Nowe stawki będą obowiązywały od 1 kwietnia 2022

Na nowe ceny muszą przygotować się wszyscy. Paczki podrożeją średnio o około 1 zł. W przypadku klientów biznesowych korzystających z Paczkomatów InPost 24/7 stawki w zależności od gabarytu paczki wzrosną następująco: 

  • A - z 9,44 zł na 10,19 zł
  • B - z 10,70 zł na 11,56 zł
  • C - z 13,64 na 14,73 zł

U klientów detalicznych podrożeją natomiast usługi Managera Paczek, Szybkich nadań i Aplikacji InPost Mobile. Będą one bowiem kosztować: 

  • gabaryt A - z 12,99 zł na 13,99 zł
  • gabaryt B - z 13,99 zł na 14,99 zł, 
  • gabaryt C - z 15,49 zł na 16,49 zł.

Nowe stawki również na usługi kurierskie InPost

Od kwietnia podrożeją jednocześnie usługi kurierskie InPost. Dotychczas klienci biznesowi za paczkę o wadze 1 kg musieli zapłacić 15,75 zł. Od przyszłego miesiąca będzie to już 17,01 zł netto. Chcąc skorzystać z opcji doręczenia przesyłki do konkretnej godziny, również musimy liczyć się z większym kosztem. Jeszcze do końca marca kwota za doręczenie do godziny 10:00 paczki o wadze 1 kg będzie wynosić 82,95 zł. Później wzrośnie ona do 89,59 zł. 

To niejedyne zmiany w InPost w tym roku. Korzystanie z usług firmy zostało zmodyfikowane już w styczniu

W tym roku będą to już kolejne zmiany wprowadzone przez przewoźnika. Modyfikacje w regulaminie pojawiły się także w styczniu, choć były one wymuszone przez UOKiK w związku z napływającymi skargami klientów. Mowa tutaj o: 

  • przekierowywaniu paczki do paczkomatu oddalonego do 2 km od punktu docelowego jedynie na 24h. Po tym czasie musi wrócić do paczkomatu wybranego przez odbiorcę, 
  • braku kary w wysokości 3,68 zł za nadanie paczki o wymiarach innych niż zadeklarowane,
  • wydłużeniu czasu odbioru przesyłki z punktów o ograniczonej dostępności. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: