Kalendarz pylenia marzec 2022: co teraz pyli? Te rośliny mocno odczują alergicy

Temperatura na zewnątrz stanowczo pokazuje, że nadeszła już wiosna 2022. Pogoda ta jednak nie jest dobrym czasem dla alergików. Pyłki zaczną przemieszczać się w powietrzu i wywoływać nieprzyjemne objawy u dość sporej części naszego społeczeństwa. Odpowiemy, na co trzeba uważać i co pyli w marcu 2022.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy ciepły i wiosenny powiew powietrza oznacza dla ciebie zatkany nos, łzawiące oczy i problemy z oddychaniem? To oznaka, że prawdopodobnie jesteś alergikiem i podrażniają cię znajdujące się w powietrzu pyłki. To dla takich osób jak ty stworzono kalendarz pylenia. Odpowiadamy, na jakie pyłki należy zwrócić uwagę już w marcu.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie pogorszy sytuację alergików

Kasia Cichopek pokazała się bez makijażu? 'No nie wyglądam najpiękniej' (zdjęcie ilustracyjne) Kasia Cichopek w modnej kurtce na wiosnę "niczym nastolatka"

Kalendarz 2022: czym jest kalendarz pylenia?

Kalendarz pylenia pozwala przewidzieć co gdzie i w jakim czasie zacznie pylic, a co za tym idzie wywoływać niemałe reakcje u alergików. Na podstawie tego kalendarza mogą oni zaplanować swoje aktywności, aby jak najmniej odczuć skutki tego ciężkiego dla nich czasu pylenia roślin.

Kalendarz alergika: co pyli w marcu 2022?

Według kalendarza pylenia 2022 w marcu alergicy będą zmagać się z dość długą listę kwitnących drzew. W trzecim miesiącu roku alergie powodują przede wszystkim kwitnące drzewa takie jak: o

  • olcha
  • topola
  • leszczyna
  • wierzba

Z tych wszystkich drzew to właśnie najwyższe stężenie pyłków olchy przypada na marzec. 

Co pyli w marcu? Te rośliny dadzą się we znaki alergikom Co pyli w marcu? Te rośliny mocno dadzą się we znaki alergikom

Kiedy przyjdzie wiosna 2022: czyli pylenie drzew na przełomie marca i kwietnia

Na przełomie marca i kwietnia alergicy będą narzekać na topolę, ponieważ to w tym okresie przypada największe stężenie jej pyłków. Kolejne drzewo, które dość mocno odczują alergicy na przełomie tych dwóch miesięcy to jesion. To drzewo zaczyna pylić już w marcu, jednak największe stężenie przewidziane jest na kwiecień. Niestety pyłek jest mocno uczulający i podobnie jak w przypadku brzozy, wchodzi w relacje krzyżowe z innymi alergenami.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: