Twoje lustro jest ciągle zaparowane? Mamy na to 4 tanie i skuteczne sposoby. Koniecznie wypróbujcie!

Ciągle walczysz z zaparowywaniem lustra i przegrywasz? Pomożemy Ci! Mamy 4 tanie, proste i skuteczne sposoby na zaparowane lustro! Sprawdź sam!

Więcej ciekawych artykułów z poradami domowymi znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Dbasz o lustro jak możesz, a ono ciągle zaparowuje? Masz dość ciągłego mycia i polerowania szklanej tafli? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przedstawiamy 4 tanie, proste i skuteczne sposobów na zaparowane lustro!

Ocet - najprostsza metoda na zaparowane lustro. 

Zrób roztwór octu z wodą w równych proporcjach i zwilż szmatkę tą miksturą. Po czym przetrzyj lustro. Na koniec wytrzyj zwierciadło do sucha. Zapach octu szybko wywietrzeje, a Ty będziesz mieć kilka dni spokoju od zaparowanego lustra. 

Pianka do golenia - sposób na zaparowane lustro dla brodaczy

Jesteś mężczyzną (albo masz brodacza na pokładzie) i używasz pianki do golenia to masz szczęście! Weź piankę i spryskaj nią lustro. Przetrzyj je i wypoleruj, najlepiej bawełnianą ściereczką lub ręcznikiem kąpielowym bądź papierowym. I gotowe! 

Mydło - sprzymierzeniec w walce z zaparowanym lustrem

Kolejnym sposobem na zabezpieczeniem lustra przed parowaniem jest mydło. Najlepiej sprawdza się mydło glicerynowe, ale zwykłe też może być. Suchą (bez wody i piany!) kostką nacieramy taflę i polerujemy szmatką na sucho. Zrobione!

Sok z cytryny - ekologiczny i tani sposób na pozbycie się pary z lustra na dłużej

To ostatni z naszych sposób na zaparowane lustro. Jak to zrobić? Wyciśnij sok z cytryny i dodaj odrobinę do wody. Taką mieszaną umyj lustro, a na koniec wypoleruj na sucho ręcznikiem lub szmatką. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy porady domowe. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: