Jedna nosi rozmiar 44, druga 36. Przyjaciółki udowadniają, że liczby się nie liczą

Denise Mercedes i Maria Castellanos to przyjaciółki, których sylwetki totalnie się od siebie różnią. Dziewczyny w social mediach pokazują takie same stylizacje w dwóch różnych rozmiarach. Wyzwanie na TikToku "Styl, nie rozmiar" ma już ponad 370 mln wyświetleń.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Jeszcze jakiś czas temu kobiety atakowane zewsząd zdjęciami szczupłych modelek dążyły do rozmiaru "0". Wiele marek w swojej ofercie nie miało większych rozmiarów, a ubrania dla kobiet o krąglejszych kształtach były dostępne tylko w specjalnych sklepach. Na szczęście na przestrzeni lat to się zmieniło i obecnie wiele popularnych sieciówek ma w swojej ofercie większe rozmiary. 

Zobacz wideo

"Styl, nie rozmiar" 

Denise Mercedes w przeszłości nosiła rozmiar 36 i aspirowała do bycia modelką, jednak jej wzrost w wielu przypadkach ją dyskwalifikował. Teraz kobieta nosi rozmiar 44 i współpracuje z takimi markami jak Forever21, Target i JCPenny. W swoich mediach społecznościowych, gdzie obserwuje ją prawie 5 mln fanów, prowadzi kampanię #becauseitsmybody, skierowaną do kobiet we wszystkich rozmiarach. 

Maria Castellanos przyjaźni się z Denise i wspólnie z nią postanowiła pokazać, że liczba na metce nie ma żadnego znaczenia. Dziewczyny w sieci publikują nagrania i filmiki, na których pokazują te same stylizacje w rozmiarze 26 i 44. Internauci są zachwyceni! Wiele kobiet dziękuję im za to, co robią. 

Denise i Maria udowadniają, że ubrania z popularnych sieciówek są dla każdego, bez względu na to czy ktoś jest bardzo szczupły, czy ma kraglęjsze kształty. Nie da się ukryć, że wiele z tych stylizacji wygląda jak z wybiegu najlepszych projektantów. Dziewczyny stały się ogromną inspriacją dla kobiet z całego świata. 

Liczne badania pokazują, że przemysł modowy w Stanach Zjednoczonych nie jest w ogóle przystosowany do tamtejszych konsumentek, bowiem większość kobiet nosi tam rozmiar 46. Co więcej, dziewczyny plus size stanowią 68 proc. wszystkich kupujących. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: