Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Poznaj trzy "kwaśne" sposoby. Są tanie i skuteczne!

Aby pozbyć się osadów z brudu, czy kamienia czasem wystarczy zajrzeć do szafki w kuchni. Przedstawiamy sposoby, które odpowiedzą na pytanie: jak usunąć kamień z muszli klozetowej. Są nieoczywiste, skuteczne i... kwaśne. Trzy metody, o których już zawsze będziesz pamiętać.

Kamień, który zbiera się w muszli sedesowej ma swoją przyczynę. Najczęściej jest to nieregularne czyszczenie toalety. Nie jest to jednak reguła. Kamień może zbierać się na dole w odpływie, a także na ścianach muszli klozetowej. Ważne, aby usuwanie kamienia było skuteczne, wówczas nie będzie on pojawiał się tak często. Sposób na usuwanie kamienia nie musi być drogi. Prezentujemy trzy sprawdzone sposoby na pozbycie się kamienia z muszli klozetowej, które ułatwiają życie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Podpowiadamy jak usunąć kamień z muszli klozetowej za pomocą jednego produktu

Pierwszy sposób zadziała wyłącznie w przypadku niewielkich zabrudzeń. Jeśli kamień pojawił się niedawno - ten jeden produkt powinien "załatwić sprawę". Na gąbkę nanieś nieco octu z butelki. Przetrzyj ściany sedesu, lub odpływ. Brud powinien zniknąć od razu. Po wszystkim spłucz wodę.

Kasia Cichopek pokazała się bez makijażu? 'No nie wyglądam najpiękniej' (zdjęcie ilustracyjne)Kasia Cichopek w modnej kurtce na wiosnę "niczym nastolatka"

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej za pomocą kwasku cytrynowego?

Kwaśny ocet, a może kwasek cytrynowy? Ten drugi produkt jest nawet bardziej skuteczny. Użyj 1/4 opakowania i zmieszaj go z 1/3 szklanki wypełnionej sodą oczyszczoną. Powstały proszek wsyp do odpływu i poczekaj aż wytworzy się piana. Możesz posypać także po ścianach muszli. Następnie spłucz dokładnie wodę, uprzednio pozostawiając miksturę w sedesie na kilkanaście minut. 

kalendarz siewu 2022, siew marzec 2022, co siać w marcu 2022, kalendarz siewu warzyw 2022Dni siewu marzec 2022: Co sadzić w marcu? Te rośliny sadzimy wiosną

Kwaśno-słony i kwaśno-słodki sposób na kamień w toalecie. Który wybierasz?

Alternatywnym rozwiązaniem dla problemu z kamieniem w toalecie może być mieszanka coli i octu, a także soli i octu. Obie mieszanki należy wylać na ścianki muszli klozetowej, lub wlać do odpływu, a następnie odczekać i spłukać wodą. Te metody nie wymagają szorowania i nie są drogie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: