Wrzuć liść laurowy do pralki i odmień wygląd swojego prania. To zastosowanie jest zaskakujące

Liść laurowy to wyjątkowo popularna i niezastąpiona przyprawa podczas gotowania. Okazuje się, że ten produkt świetnie sprawdzi się podczas robienia prania. Wystarczy do bębna wrzucić kilka jej sztuk i zobaczyć co się stanie po zakończonym programie. Efekt może zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby, które ułatwiają nam życie to chętnie stosowanie metody przez większość osób. Niektóre z nich są dobrze znane, zaś pozostałe mogą dla niektórych stanowić niemałe zaskoczenie. Naturalne metody i ich stosowanie obecnie wracają do łask i ludzie chętniej je wybierają.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Kasia Cichopek pokazała się bez makijażu? 'No nie wyglądam najpiękniej' (zdjęcie ilustracyjne)Kasia Cichopek w modnej kurtce na wiosnę "niczym nastolatka"

Liść laurowy: właściwości i zastosowanie

Okazuje się, że liście laurowe mogą skutecznie pomóc podczas prania. Ten trik znały i stosowały już nasze babcie, przez lata trochę zapomniany, obecnie znowu zyskuje na popularności. Liść laurowy wpływa na kolor ubrań. Jak? Przyprawa stosowana zazwyczaj w kuchni może pomóc uratować zafarbowane ubrania i przywrócić im pierwotny kolor.

Paprocie domowe mają opadnięte lub brązowe liście? Można je uratować. Ten sposób jest banalnie prostyPaprocie domowe mają opadnięte liście? Można je uratować

Wrzuć liść laurowy do pralki: trik, który ułatwi Ci życie

Liść laurowy można wrzucić bezpośrednio do pralki. Lepszy efekt uzyskamy, jeżeli wcześniej przygotujemy wywar z przyprawy. W zależności od ilości prania i ubrań bierzemy od kilku do kilkunastu sztuk liści laurowych, zalewamy je gorącą wodą i zagotowujemy. Po upływie około 20-30 minut w powstałej substancji należy namoczyć zafarbowaną odzież. Całość zostawiamy na kilka godzin. Po upływie wyznaczonego czasu odsączamy odzież i pierzemy w tradycyjny sposób. Sposób ten najlepiej sprawdzi się w przypadku białych tkanin, a przy kolorowych sprawi, że barwy będą intensywniejsze.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: