Pokazała, jak wygląda dzień uchodźczyni w Polsce: "Najtańsza kawa, wywiady, wolontariat"

Młoda obywatelka Ukrainy relacjonowała w mediach społecznościowych życie w objętej wojną ojczyźnie. Teraz pokazała, jak wygląda jej codzienność w Polsce, gdzie ewakuowała się z bombardowanego Czernichowa.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie na Gazeta.pl

Dziewczyna kryjąca się pod pseudonimem "Valerisssh" po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę relacjonowała w sieci swoją nową codzienność w objętej wojną ojczyźnie. Mimo dramatycznych okoliczności kobieta starała się nie tracić pozytywnego nastawienia, a publikowanym przez nią nagraniom, choć pokazywały łamiące serce obrazy, towarzyszyła pewna doza dystansu, a nawet ironii. Kilka dni temu Tiktokerce udało się ewakuować do Polski, co również opisała w szczegółowej relacji w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo

Relacjonowała życie w bunkrze. Teraz pokazuje jak wygląda jej codzienność w Polsce

Teraz z kolei "Valerisssh" dzieli się swoją codziennością z życia w naszym kraju. Na Tiktoku opublikowała nagranie, pokazujące jak obecnie wygląda jej rzeczywistość. "Piję najtańszą kawę na świecie, udzielam wywiadów polskiej telewizji, robię zdjęcia uchodźcom z Ukrainy (...)" - wymieniała na wideo, utrzymanym w charakterystycznym już dla niej, humorystycznym tonie.

Jak przyznała, zaangażowała się także w wolontariat, pomagając swoim rodakom, którzy tak jak i ona, uciekli do Polski przed wojną.

- Polscy wolontariusze, dziękuje wam za wspieranie mojego kraju - mówiła tuż po przybyciu do Polski.

Jak przekazało ONZ, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, co najmniej 10 milionów osób opuściło swoje domy. Spośród nich, co najmniej 3 389 044 osoby zdecydowały się wyjechać z kraju.

Więcej o: