Kosztuje 1 zł, a działa jak keratynowe prostowanie włosów za 500 zł. Efekt jak z salonu gwarantowany

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg trwałego prostowania kosmyków. Zabieg wybierany jest przez wiele kobiet, które nie chcą codziennie korzystać z ciepła prostownicy, żeby ich pasma były nieskazitelnie proste. Okazuje się, że podobne działanie ma produkt znajdujący się praktycznie w każdej kuchni. Sprawdź, o czym mowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Galaretka, bo to właśnie o niej mowa ceniona jest nie tylko ze względu na swoje walory smakowe. Okazuje się, że jej zawartość wpływa również na piękny wygląd włosów. Każdy wie, że wiele kobiet ceni sobie i uważa za swój atrybut piękna pasma. Proste włosy to marzenie wielu. Istnieje domowy sposób, który niskim kosztem odmieni ich wygląd.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Keratynowe prostowanie włosów: użyj galaretki, która niesamowicie wygładzi kosmyki

Galaretka to niezwykle popularny i uwielbiany przez wiele osób, szczególnie dzieci produkt. Składa się on z cukru i żelatyny. Cukier jest znanym humektantem, który wpływa na nawilżenie włosów. Żelatyna zaś jest białkiem wielkocząsteczkowym, które sprawia, że kosmyki stają się wyjątkowo wygładzone i nabłyszczone. Produkt ten idealnie sprawdzi się w przypadku włosów nisko i średnioporowatych. Metodę tę można stosować maksymalnie dwa razy w ciągu miesiąca. Nadmierne stosowanie może skończyć się matowymi, pozbawionymi błysku pasmami.

Domowy sposób na prostowanie włosów. Efekt tafli krok po kroku

Jak wykonać domowe prostowanie keratynowe przy pomocy galaretki? 

  1. Do gęstniejącej galaretki dodajemy odżywkę oraz 1 ml oleju.
  2. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy.
  3. Mieszankę nakładamy na wilgotne kosmyki.
  4. Zakładamy foliowy czepek lub ręcznik.
  5. Po około 15 minutach spłukujemy wodą.
  6. W nadal wilgotne włosy wcieramy gęstniejącą galaretkę w małej ilości.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: