Mycie okien może być przyjemne! Te sposoby pomogą zaoszczędzić czas i nawet kilkadziesiąt złotych

Mycie okien bywa pracochłonne. Tracimy przez to sporo czasu, ale i pieniędzy. Środki czyszczące kosztują nawet kilkanaście złotych, a niekiedy potrzebujemy osobnego produktu do mycia szyb, framug i parapetów. Poznaj patenty, które są tanie i bardzo skuteczne.

Mycie okien to czynność, której nie wykonujemy bardzo często. Ma miejsce kilka razy w roku, a przede wszystkim w ciepłe dni. Bywa pracochłonna, bo przecież chodzi o to, aby okna lśniły i nie pozostawały na nich żadne smugi. To wymaga odpowiedniego sprzętu i skutecznych środków. Cały "zestaw" do mycia okien bywa kosztowny. Ściereczki, gąbki, papier, czy specjalna ściągaczka do wody - te produkty mogą kosztować około 20 złotych. Do tego dochodzi płyn, czasem nie tylko do czyszczenia parapetów, ale i szyb. Czyste muszą być zarówno szyby, jak i parapety czy framugi. Cena jednego środka czyszczącego to nawet kilkanaście złotych. Przypominamy o domowych sposobach, które pomagają zaoszczędzić pieniądze i czas. Już nigdy nie poczujesz niechęci na samą myśl o tym obowiązku!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Mycie szyb będzie szybsze, jeśli dobierzesz odpowiednie produkty

Wycieranie spryskanych szyb papierem ma swoje wady. Niektóre rodzaje ręczników papierowych zostawiają pył, który osadza się na szkle i utrudnia sprzątanie. Zbyt cienki papier będzie się rwał, rolował i zbyt szybko wchłaniał wilgoć. Zamiast tego możesz użyć... gazet! Papier, z którego są zrobione, zazwyczaj świetnie wchłania wodę i nie sprawia, że prędko się rozmiękczają. Przy okazji dasz gazetom drugie życie. Pamiętaj, aby stosować te szare, a nie śliskie i kolorowe. 

Płyn z domowych produktów ułatwi mycie szyb. Jest tani i działa!

Zamiast stosować kilka płynów do różnych części okna, wybierz jeden, którym umyjesz szyby, parapet i framugi. Nie zostawia smug i jest tani! Chodzi o domowy płyn, który z powodzeniem możesz wlać do spryskiwacza np. po płynie ze sklepu. To kolejny sposób na ponowne wykorzystanie innego produktu. Domowy płyn uzyskasz ze zmieszania w 1/3 wody, spirytusu i octu. Nie pachnie ładnie, ale działa!

Mycie szyb urządzeniami, które pomagają oszczędzić czas. Warto je mieć

Jednorazowy zakup gąbek, czy specjalnych ściereczek nie jest oszczędnym pomysłem. Zużyte lądują w koszu, a następnym razem musisz zainwestować w kolejne. Jeśli jednak zakupisz odkurzacz do szyb, albo mop parowy - możesz użyć ich wielokrotnie i zyskać dodatkowy czas. Warto to przemyśleć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: