Niebieski podkład do twarzy to hit czy kit? Ten innowacyjny produkt podbija TikToka

Na rynku mamy dostępnych wiele odcieni podkładów, dzięki czemu możemy dobrać ten najlepiej pasujący do naszej skóry. Ale czy nałożyłabyś na swoją twarz niebieski podkład? Okazuje się, że dzięki jego zastosowaniu możemy uzyskać idealny make-up!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy stałaś kiedyś przed problemem doboru odpowiedniego podkładu? Każda z nas wie, że jeśli będzie za jasny lub zbyt ciemny to nasz makijaż może wyglądać jak maska. Jak się okazuje, pomóc w tym ma pomóc nam niebieski podkład, który podbija TikToka.

Zobacz wideo Sposób na najmodniejszy makijaż ust

Niebieski podkład do twarzy z TikToka. Skąd wzięła się ta moda?

Użytkowniczka TikToka o nazwie Rose Siard, którą śledzi ponad pół miliona obserwatorów podzieliła się z fanami genialnym trikiem. Zmienia on niedopasowany podkład w stapiający się z odcieniem naszej skóry. Fanki są zachwycone tą techniką.

Jak przygotować niebieski podkład samemu w domu?

Jak się okazuje, sposób ten nie jest wcale trudny. Tiktokerka używa niebieskiego podkładu w formie pigmentu. Jedną pompkę miesza z porcją fluidu, którą nakłada na twarz. Dzięki temu produkt nie jest pomarańczowy i zdaje się wyglądać gładko na twarzy.

Jak działa niebieski podkład? To żadna magia

Jeżeli kupiliśmy produkt, który jest zbyt pomarańczowy w stosunku do naszej skóry, nie musimy go wyrzucać. Po zmieszaniu kupionego przez nas kosmetyku, z niebieskim produktem, kolor podkładu się ochładza, a żółte i pomarańczowe odcienie zostają zniwelowane. Dzieje się tak, ponieważ leżące naprzeciwko siebie w kole barw żółty i niebieski się neutralizują. To cała tajemnica tego triku.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: