Trzy niezawodne środki na pleśń w domu. Masz je w swojej kuchni

Pleśń w domu nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim jest zagrożeniem dla zdrowia. W celu jej usunięcia zamiast po silną chemię warto jednak sięgnąć po domowe sposoby, które poradzą sobie z problemem równie skutecznie. Większość z nas posiada je w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Zawilgocone miejsca bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza to idealne środowisko do rozwoju pleśni. Stąd też często pojawia się ona w łazience czy przy oknach. Warto jej od razu przeciwdziałać, gdyż może prowadzić do powstania alergii, a nawet chorób układu oddechowego. Te skuteczne, domowe sposoby kosztują grosze, a zadziałają lepiej niż niejeden środek chemiczny. 

Nawracająca pleśń w domu? Sięgnij po ocet 

Silny zapach octu może być dla niektórych odstraszający, jednak i tak jest delikatniejszy niż sklepowych środków na pleśń. Nie trzeba się go jednak obawiać, gdyż po kilku godzinach jego silna woń się ulotni. Osoby wrażliwe mogą ją nieco zniwelować dodając do octu kilka kropel olejku zapachowego. Biały ocet nie tylko zabija większość zarodników pleśni, ale także wirusy i bakterie. Wystarczy przelać płyn do butelki z końcówką zraszającą i obficie spryskać nim miejsce, którym pojawiła się pleśń. Nie wcieramy octu, tylko pozostawiamy na kilka godzin. Dopiero po tym czasie usuwamy go ściereczką. 

Soda oczyszczona, czyli jeden produkt o licznych właściwościach

Nie ma chyba problemu, z którym nie poradziłaby sobie soda oczyszczona. Ten naturalny środek pomoże także pozbyć się pleśni z domu. Wystarczy rozrobić proszek z wodą tak, aby uzyskać konsystencję pasty. Nakładamy ją na zakażoną powierzchnię i zostawiamy na kilka godzin. Po tym czasie zdrapujemy pleśń i wycieramy miejsce mokrą szmatką.

Chcąc pozbyć się pleśni z domu sodę można zastąpić solą kuchenną 

Jeśli nie mamy pod ręką sody to możemy wykorzystać również sól kuchenną. Jej właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne i dezynfekujące doskonale poradzą sobie z pleśnią. Postępujemy z nią podobnie, jak w przypadku sody, czyli rozrabiamy z wodą na konsystencję pasty, nakładamy na kilka godzin na zakażone miejsce, a po tym czasie zdrapujemy i zmywamy szmatką. Sól doskonale pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy, także dodatkowo w ramach profilaktyki możemy rozłożyć pojemniczki z solą w pomieszczeniach najbardziej narażonych na wystąpienie problemu pleśni. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: