Nieprzyjemny zapach z pralki jest Twoim utrapieniem? Znamy aż trzy rozwiązania twojego problemu

Czy po zakończeniu cyklu prania twoje ubrania okropnie pachną? Jest to zapach podobny do zgnilizny czy pleśni? Jeżeli tak, to twoja pralka wymaga natychmiastowego czyszczenia! Znamy na to aż 3 sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli nastawiamy pranie, oczekujemy, że w momencie jego zakończenia nasze pranie będzie pięknie pachnieć, tym bardziej użyliśmy specjalnych płynów do prania. Niestety czasem jest wręcz odwrotnie, a to znak, że już dawno nie czyściliśmy naszej pralki. Aby na długo pozbyć się tego problemu, wystarczy kilka prostych trików.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Wypróbuj kwasek cytrynowy

Pierwszym sposobem na usunięcie twojego problemu jest kwasek cytrynowy. Wystarczy, że wsypiesz kwasek do pojemnika na proszek i puścisz pranie na pustym bębnie w temperaturze 90 stopni. Do tego triku, aby był skuteczny, wykorzystaj 120-150 g kwasku cytrynowego, jest to mniej więcej 1/3 standardowej szklanki. Sposób ten uchroni pralkę przed osadzającym się kamieniem oraz powstawaniem grzybów.

Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Dobra jest soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma bardzo silne właściwości czyszczące, dlatego warto wykorzystać ją w czyszczeniu pralki. Sposoby, jakimi możemy to zrobić, jest kilka, a oto przykładowe:

  1. Wsyp do dozownika na proszek sodę. Powinna ona zajmować około połowy miejsca przeznaczonego na proszek. Teraz nastaw pranie na 90 stopni. Taki zestaw pozwoli na pozbycie się zabrudzeń i kamienia z urządzenia.
  2. Przygotuj papkę z sody i octu, aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń, które pojawiają się w podajniku na proszek, na uszczelkach i tym podobnych miejscach. Należy ją nałożyć na zabrudzoną powierzchnię i zostawić na kilka godzin, po czym usunąć czystą ściereczką.

Domowy trik na czystą pralkę: wypróbuj ocet

Ocet skutecznie radzi sobie z grzybem i kamieniem, dlatego jest idealnym środkiem czystości w pralce. Jak go wykorzystać? Wlej do komory pralki octu w ilości około 250 ml. Teraz wybierz najwyższą możliwą temperaturę i puść puste pranie. Teraz tylko wyczyść szmatką nasączoną octem, gumowe i metalowe elementy pralki wtedy będzie czysta w każdym miejscu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: