Zazwyczaj używasz go do smażenia, tym razem wetrzyj go we włosy. Uzyskasz efekt jak z salonu

Olej kokosowy na włosy jest lepszy nie tylko od większości kupnych kosmetyków. Jego regularne stosowanie zadziała na pasma niczym laminacja, za którą w salonie trzeba zapłacić nawet do 500 zł. Równie zniewalający efekt można mieć już za 20 zł, a przy tym odżywić także włosy zniszczone.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Po kim geny odziedziczyła córka Pauliny Krupińskiej i Sebastiana Karpiela-Bułecki? Ma niebieskie oczy i blond włosy...

Chcąc wygładzić włosy oraz nadać im blasku, wiele kobiet decyduje się na laminację. Zabieg ten jednak może być dość kosztowny szczególnie jeśli mamy długie włosy, a chcąc utrzymać długotrwały efekt, niezbędne jest jego regularne powtarzanie. Doskonałą alternatywą jest olej kokosowy. Jego stosowanie może zdziałać prawdziwe cuda. 

Olej kokosowy na włosy. Efekty mogą być zaskakujące 

Regeneracja, nawilżenie i wzmocnienie to główne zalety stosowania oleju kokosowego na włosy. Już po trzech miesiącach regularnego stosowania można dostrzec, że pasma są wyraźnie gładsze oraz bardziej błyszczące. Dodatkowo olej kokosowy domyka łuski włosa, dzięki czemu nie są one tak wrażliwe na czynniki zewnętrzne tj. wysoka temperatura, słońce czy wiatr. Poprawia się zatem ich ogólna kondycja oraz zwiększa elastyczność. 

Czy olej kokosowy na włosy to dobry pomysł? Tak, ale nie na każde

Dużo mówi się o korzystnym działaniu oleju kokosowego na włosy, jednak warto podkreślić, że nie dla każdego będzie to dobra "kuracja". Najlepiej sprawdzi się on w przypadku włosów cienkich czy też łamliwych. Posiadaczki grubych i mocnych włosów, zamiast je wygładzić, mogą olejem kokosowym zwiększyć ich sztywność. 

Jak stosować olej kokosowy na włosy? Zrób z niego maseczkę 

Stosując olej kokosowy na włosy warto sięgać po ten z pierwszego tłoczenia na zimno. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych produktów do przygotowania maseczki. Wystarczy, że łyżkę oleju kokosowego rozetrzemy w dłoniach i nałożymy na suche włosy. Pasma muszą być jednak czyste, czyli nie stosowaliśmy na nich np. produktów do stylizacji. Olej należy wsmarować we włosy, ale nie w skórę głowy, gdyż możemy w ten sposób zatkać pory. Włosy zawijamy w ręcznik na 30 minut. Po tym czasie należy włosy dokładnie umyć szamponem oczyszczającym. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl [link: Wojna w Ukrainie - Wiadomosci.gazeta.pl], kobieta.gazeta.pl/ukraina [link: Ukraina - Kobieta.gazeta.pl]

Więcej o: