Wynajęła mieszkanie turystom. Opowiedziała, co zrobili. "Mam dylemat moralny"

Wynajmowanie mieszkania turystom wiąże się z pewnym ryzykiem - nie wiemy, kim są nasi goście, a ci czasem mogą przysporzyć nam wielu problemów, niszcząc mieszkanie, czy też kradnąc jego wyposażenie. I tak stało się też w tym przypadku. "Zabrali wszystko, więc nie mamy nic do zaoferowania kolejnym gościom" - żali się Tiktokerka.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Pearce wynajmuje swoje mieszkanie turystom za pośrednictwem popularnej platformy internetowej. Jak zapewnia, zawsze stara się jak najlepiej przygotować je na przybycie kolejnych gości, wykonując dla nich m.in. specjalne paczki powitalne. Niestety, sama nie zawsze może liczyć na uprzejmości ze strony najemców.

Zobacz wideo

Wynajmuje mieszkanie turystom. "Zabrali cały papier toaletowy"

- Mamy dylemat moralny. Mieliśmy gości z Airbnb, którzy niezbyt dobrze zaopiekowali się nieruchomością. Znaleźli nasze prezenty powitalne w postaci małych koszy z prezentami, które dajemy nowo przybyłym gościom - relacjonuje Pearce na nagraniu opublikowanym na TikToku.

W przygotowanych przez nią paczkach powitalnych znalazły się m.in. chipsy, ciastka, słodycze i mleko do kawy. Z kolei w łazience czekały na nich wszystkie niezbędne kosmetyki - szampon, odżywka, żel pod prysznic, sól do kąpieli oraz papier toaletowy.

Jak się jednak okazało, ostatnim z jej gości to nie wystarczyło. Zabrali bowiem także zapasy przygotowane dla kolejnych odwiedzających - 30 rolek papieru toaletowego, 10 butelek przyborów toaletowych oraz pozostałe rzeczy zakupione z myślą o koszu powitalnym dla następnych turystów.

Katarzyna Figura skończyła 60 lat. Jak aktorka zmieniła się na przestrzeni lat? (zdjęcie ilustracyjne)Katarzyna Figura skończyła 60 lat. Jak aktorka zmieniła się na przestrzeni lat?

Co więcej, jak wyjaśniła na kolejnym nagraniu, przestawiali też meble znajdujące się w mieszkaniu, a także palili w pomieszczeniach, zostawiając w nich porozrzucane niedopałki. Jak dodała, zostawili za to w mieszkaniu butelkę drogiego szampana, co prawdopodobnie miała potraktować jako swego rodzaju rekompensatę.

Część z internautów rzeczywiście oburzyło zachowanie turystów, jednak równie wielu z nich uznało, że właścicielka nieruchomości sama jest sobie winna, ponieważ nie zabezpieczyła zapasów, naiwnie licząc na uczciwość nieznanych jej osób. Kto waszym zdaniem ma rację w tym sporze?

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym?Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: