Wlej do prania szklankę kawy i włącz pralkę. Zaoszczędzisz, a efekty cię zaskoczą

Wlewanie kawy do prania brzmi absurdalnie? Być może, ale jest to trik, który powinien znać każdy. Kawa to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, jednak spawdzi się nie tylko jako aromatyczny napój, lecz także pozytywnie włynie na nasze ubrania. Wypróbuj, a nie pożałujesz!

Więcej domowych sposobów i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie usunąć sierść pupila z ubrań?

Niemal każdy z nas spotkał się w swoim życiu z sytuacją, kiedy to jego ulubione ciemne ubrania wyblakły i zrobiły się poszarzałe. Niestety w większości przypadków sami jesteśmy temu winni, gdyż nieodpowiednio prana odzież gorzej się dopiera i traci swój kolor, co negatywnie odbija się na budżecie, gdyż trzeba ją częściej wymieniać. Kluczem do sukcesu jest zatem odpowiednia segregacja odzieży, dobranie detergentu oraz programu prania. O intensywne kolory ciemnych ubrań możemy dodatkowo zadbać prostymi i tanimi domowymi sposobami. Tu z pomocą przyjdzie znana i lubiana kawa.

jak często prać pościel Jak często prać pościel? Możesz się zdziwić.

Wlej ją do pralki szklankę kawy i ciesz się efektem. Banalnie prosty, ale skuteczny domowy sposób

Czarne oraz ciemna ubrania ma w szafie praktycznie każdy z nas. Dla wielu osób jest to wręcz ulubiony kolor, bez którego zwyczajnie nie wyobrażają sobie swoich codziennych stylizacji. Niewątpliwym minusem ciemnych rzeczy jest jednak to, że są jednymi z najtrudniejszych w utrzymaniu. Często szarzeją i blakną, zbyt szybko wymagając wymiany. Istnieje jednak prosty domowy sposób na to, by skutecznie przedłużyć ich żywotność, oszczędzając jednocześnie twój budżet.

Otóż kawa dodana do prania to skuteczny i naturalny trik, dzięki któremu ciemne ubrania dłużej zachowają swój intensywny kolor. Do dozownika na detergent lub do bębna pralki wystarczy wlać pół szklanki lub szklankę (w zależności od ilości ubrań) mocnej kawy bez fusów i wstawić pranie. Kawa zapobiegnie blaknięciu ubrań, działając niczym naturalny barwnik. Pamiętaj jednak, by ten trik stosować tylko i wyłącznie do czarnych oraz ciemnych rzeczy. 

jak pozbyć się zacieków i osadów Zazwyczaj dodajesz ją do wody, tym razem wyczyść nią toaletę

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: