Książę Karol wysłał Dianie liścik w noc przed ślubem. "Nie był przekonany, czy postępuje właściwie"

"Noc przed ślubem Diana spędziła w Clarence House wraz ze swoją siostrą Jane. Wtedy też Karol wysłał jej liścik i pierścionek z wygrawerowanymi piórami księcia Walii" - zdradza pisarka Penny Junor w swojej książce, opisującej romans księcia Karola z Camillą Parker Bowles.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Ślub księcia Karola z Dianą przeszedł do historii, jako "wydarzenie stulecia". Bajkowa ceremonia zachwyciła fanów rodziny królewskiej na całym świecie - oglądało ją aż 750 milionów ludzi z 74 krajów świata. I choć od tego wydarzenia minie wkrótce 41 lat, a historię pary trudno nazwać szczęśliwą, bajkowa ceremonia, jak i związek pary, wciąż są szeroko komentowane w mediach na całym świecie.

Zobacz wideo

Książę Karol wysłał Dianie liścik w noc przed ślubem

Huczny ślub książęcej pary ponownie znalazł się na językach, za sprawą książki "The Duchess: Camilla Parker Bowles and the Love Affair That Rocked the Crown", autorstwa Penny Junor. Autorka zdradziła tam bowiem kilka sekretów dotyczących związku księżnej Diany z księciem Karolem.

"Noc przed ślubem Diana spędziła w Clarence House wraz ze swoją siostrą Jane. Wtedy też Karol wysłał jej liścik i pierścionek z wygrawerowanymi piórami księcia Walii" - zdradza Junor w swojej książce.

"Jestem z ciebie taki dumny i jeśli przyjdziesz, jutro stanę dla ciebie przy ołtarzu" - pisze, przytaczając treść liściku, jaki Karol miał wysłać Dianie w noc przed ich ślubem.

Jak jednak podkreśla autorka, już wtedy książę miał mieć poważne wątpliwości co do słuszności tego małżeństwa. "Karol nie był przekonany, czy postępuje właściwie, poślubiając Dianę, ale nie było innego wyjścia. Wierzył, że po ślubie sprawy potoczą się inaczej i wyraził z tego powodu nadzieję" - wyjaśnia pisarka.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: