Interesuje cię chelatowanie włosów? Ten zabieg nie musi kosztować fortuny! Zrób to domowymi sposobami

O chelatowaniu mówi się, że jest to restart dla włosów dlatego wykonać może go każda z nas. Zabieg ten można wykonać w domu tanimi i skutecznymi sposobami, a pasma stają się po nim miękkie i pełne blasku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dbasz o swoje włosy i starasz się, żeby były jak najzdrowsze, a pomimo tego efekt wciąż cię nie zadowala? Możliwe, że twoje włosy potrzebują chelatowania. Wyjaśniamy, czym jest ten zabieg, jakie daje efekty i jak wykonać go samodzielnie w domu.

Zobacz wideo Cleo bardzo rzadko rozpuszcza włosy. W końcu wyjaśniła, dlaczego. Ma doczepy

Czy jest chelatowanie włosów? To nic skomplikowanego

Chelatowanie to nic innego jak oczyszczanie włosów z osadów przy pomocy szamponu lub odżywki, który ma w swoim składzie Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA. Dlaczego akurat one? Składniki te wiążą osady mineralne i umożliwiają skuteczne pozbycie się ich z naszych włosów podczas spłukiwania. Warto wiedzieć, że winowajcą zanieczyszczeń naszych włosów może być nawet twarda woda, która je oblepia i obciąża.

Jakie efekty daje chelatowanie włosów?

Chelatowanie, wypłukuje osadzające się składniki mineralne z naszych włosów. Jakie efekty możemy uzyskać dzięki temu zabiegowi? Są to:

  • dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy
  • końcówki nie rozdwajają się i nie puszą
  • pasma stają się miękkie i pełne blasku
  • brak nadbudowy ułatwia hennowanie i odżywianie
  • włosy odzyskują dawny blask, a kolor intensywność
  • włosy stają się lekkie i przestają się plątać

Jak wykonać chelatowanie włosów samodzielnie w domu?

Zabieg chelatowania można wykonać bez problemu samodzielnie w domu. Potrzebne będą tylko 3 składniki: tabletka witaminy C, pół łyżeczki kwasku cytrynowego oraz 3 łyżki maski emolientowej lub humektantowo-emolientowej. Aby ją wykonać z nich maskę, wystarczy, że tabletkę z witaminą C zmiażdżysz, dodasz kwasek i maskę. Wszystko dokładnie wymieszasz, a następnie nałożysz na swoje włosy z pominięciem skóry głowy. Dla lepszych efektów możesz nałożyć czepek lub owinąć głowę folią. Trzymaj do około 20 minut i spłucz dokładnie letnią wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: